Ankara'da okula giderken sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan 4'üncü sınıf öğrencisi Tunahan Yılmaz (10) ağır yaralandı.

Olay, saat 10.30 sıralarında Keçiören ilçesi Kafkaslar Mahallesi'nde meydana geldi. Bir ay önce ailesi ile Sakarya'dan Ankara'ya taşınan Tunahan Yılmaz, Kafkas Ortaokulu'nun yanındaki boş arazide başıboş köpeklerin saldırısına uğradı.

Mahalle sakinlerince kurtarılan Tunahan, ağır yaralandı. Sağlık ekiplerince Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Tunahan, yoğun bakımda tedaviye alındı. Çocuğun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. 

"20 SANİYE İÇİNDE ÇOCUĞU PARÇALADILAR"

Mehmet Dafdaf "Balkondaydım, köpekler birbiriyle kavga ediyor sandım. Bir baktım çocuk var, hemen aşağı indim, komşunun arabasıyla gittik. Tabii vardığımızda çocuğu parçaladılar. Ambulansı, polisi aradık; sonrasında taşla, sopayla köpekleri dağıttık. Ama 20 saniye içinde çocuğu parçaladılar; yetişemedim. Daha önce bir kere daha oldu. Görmesem belki çocuğun ölüsünü bulacaktık. Buradaki boş arazide 20-30 tane köpek var. Bu böyle olmaz, toplasınlar bunları" dedi.

MAHALLELİ TEPKİ GÖSTERDİ

Mahalle halkı da bölgede çok sayıda başıboş köpek olduğunu ve çocuklarını okulu korkuyla gönderdiklerini belirterek, bir an önce önlem alınması gerektiğini söyledi. 

Sahipsiz köpeklerin çocuğa saldırmasının ardından olay yerinde toplanan mahalle sakinlerinin tepkileri sürüyor. Bölgede zaman zaman başka çocukların da saldırıya uğradığını dile getiren mahalle sakinleri, boş arazideki alanda sahipsiz 50'ye yakın köpek bulunduğunu belirterek, köpeklerin acilen toplatılmasını istiyor.

Öte yandan boş arazide hayvanları besleyen bir kişinin olay yerine gelmesi ile kısa süreli gerginlik yaşandı. Olayın ardından bölgedeki sokak köpekleri, Keçiören Belediyesi ekiplerince toplanarak barınağa götürüldü.