A Milli Takım’ın eski yardımcı antrenörü Kenan Koçak, Türk futbolunda yaşananları değerlendirdi Radyo Gol’e konuşan Koçak’ın satırbaşları şöyle:

“Türk futbolu adına çok üzücü bir dönem yaşıyoruz. Dünyada başarılarımızla konuşulacağımıza, son zamanlarda hep ‘Türkiye’de skandal’ haberleri ile anılıyoruz. Gerçekten utanç verici bir durum. Almanya medyası devamlı görüş almak için arıyor. Söyleyin bana nasıl koruyayım? Ülkesini seven bir gurbetçi olarak bunları yaşamak istemiyorum. Resmen ellerine malzeme veriyoruz.”

'ŞİDDETE YER YOK'

Sporda şiddete yer yok, yenmek de var yenilmek de var futbolda. İnsanların bu denli bir seviyeye gelmesini araştırmak lazım, saha içi kulüplere saha dışı emniyete aittir. Neden önlemler yeteri kadar alınmadı? Meşaleler tribünlere nasıl sokuldu anlamış değilim ama bu konu mutlaka çözülecektir. Sevinçler tahrik etmeden olmalı, herkes futbol seviyesi içinde birbirine saygı duymalı. Türk futbolu kaostan kurtulamıyor ve sanki bundan besleniyor. Maçları konuşmak analiz yapmak yerine maalesef olayları konuşuyoruz...

'SÜPER KUPA ERTELENMELİ'

Kenan Koçak, Süper Kupa maçının ertelenmesi gerektiğini söyledi:

“7 Nisan olarak belirlenen Süper Kupa maçı tarihi kesinlikle değiştirilmeli. Tekrar bir erteleme yapılmalı çünkü tek temsilcimiz Fenerbahçe ve sonuna kadar destek verilmeli. Daha uygun ve iyi bir tarih belirlenmeli. Zaten Galatasaray da buna sıcakta bakacaktır düşüncesindeyim."