Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Kerem Aktürkoğlu, sarı kırmızılı takımdaki geleceği ve kariyer hedeflerine dair önemli açıklamalar yaptı.

The Athletic'e röportaj veren Aktürkoğlu, yeni transferlerden sonra takımda rolünün değişmesine dair yorum yaparken, yıldız futbolcularla birlikte çalışmasının kendisine olan etkisini anlattı.

Wilfried Zaha'nın transfer edilmesiyle, bu sezon çoğunlukla 10 numara pozisyonunda görev yapmasına değinen Aktürkoğlu, "Bu bana oyunumu geliştirmek için daha fazla olanak sağlıyor. Yıllarca sadece solda oynadım ama şimdi daha çok ortada oynuyorum. Bu bir meydan okuma ama aynı zamanda benim için bir fırsat. Benim için 'Yerimi korumak için şimdi daha da iyi olmalıyım' gibi bir şey ve bu beni motive ediyor. Gelen oyuncular ne kadar iyi olursa benim için o kadar iyi olur." yorumunda bulundu.

Kariyerinde ilerleme sağlaması için önemli futbolcularla forma giymesinin kıymetli olduğunu dile getiren Aktürkoğlu, şöyle konuştu:

Doğru zaman geldiğinde kariyerimde bir sonraki adımı atmak, en iyi liglerden birinde ve en iyi takımlardan birinde oynamak kesinlikle bir hedef. Bu yüzden her gün çok fazla çalışıyorum. Şu anda oynadığım maçların hepsi bir süreç. Her yıl daha iyiye gidiyorum. Bunu yaptığım sürece kariyerimdeki bir sonraki adım kendiliğinden gelecektir. Benim için bu seviyedeki oyuncularla oynamak, başka bir lige gidersem beni hazır hale getiriyor. Adaptasyon süreci kısa olacak ya da hiç olmayacak.

"BİR RÜYANIN GERÇEKLEŞMESİYDİ"

Manchester United'a karşı attığı gollele ilgili yorumu sorulan Aktürkoğlu, Şampiyonlar Ligi'nde gol atma hayalini gerçekleştirdiğini belirtti.

Milli futbolcu, "Bu bir rüyanın gerçekleşmesiydi. Şampiyonlar Ligi'nde oynamak ve gol atmak bir rüyaydı ve Manchester United gibi bir takıma karşı böylesine özel iki gol atmak bunu daha da güzelleştiriyor." ifadelerini kullandı.

"HARRY POTTER İLE BENZERLİKLERİM VAR"

Gollerden sonra Harry Potter sevinci yapmasıyla ilgili de konuşan Kerem, duygularını şu sözlerle paylaştı:

Harry Potter ve benim aramda bazı benzerlikler var. Aynı renkleri paylaşıyoruz (Galatasaray/Gryffindor için kırmızı ve sarı), aynı numaraya sahibiz (yedi, karakterin Quidditch forması) ve yuvarlak gözlüklerimi taktığımda... bazı taraftarlar bana 'Kerem Potter' demeye başladı. Bu benim yarattığım bir şey değil, taraftarların yarattığı bir şey. Artık kutlamalar benim bir parçam gibi. Antrenmanlarda bile takım arkadaşlarım bunu yapıyor. Adana Demirspor'a karşı gol attım ama düştüm ve sakatlandım, bu yüzden kutlamayı Dries Mertens yapmaya başladı.