EURO 2024 takibi için Almanya’da olunca sürpriz rastlantılar da kaçınılmaz oluyor. TFF heyetinin kaldığı otele doğru yürürken Düsseldorf’un en ışıltılı caddesi Königsallee’de Kerem Demirbay çıkıverdi karşıma. Ben de Galatasaray’ın ‘Dayı’sı Kerem’e verdim selamı.

“Benim şehrim burası abi. Düsseldorf’ta yaşıyorum ben. Hoş geldiniz” dedi. Hal hatır faslından sonra Euro 2024 ve A Milli Takım’ı sormadan olmazdı. Röportaj ayağımıza gelmişti.

Milli takım tercihi zamanı geldiğinde Türkiye ile Almanya arasında kalan ve yıllar önceki o sıkıntılı süreç sonucu doğup büyüdüğü ülkeden yana tercihini kullanan Kerem hâlâ malum kararının üzüntüsünü yaşıyordu.

"KEŞKE ORADA OLABİLSEM"

“Öncelikle milli takım çok gurur verici bir yer ve ben orada olmadığım için hâlâ üzgünüm. Keşke orada olabilsem ve yardım edebilsem. Maalesef öyle durum artık mümkün değil” diyerek başladı söze.

Üzgündü; bunları söylerken inanın gözleri doldu. Tecrübeli futbolcu taraftar gücüne vurgu yaparak, “Kardeşlerime şans diliyorum. Almanya’da en büyük gücümüz taraftarımız. Gürcistan karşısında olduğu gibi Portekiz maçında ve diğer maçlarda da atmosfer olarak, enerji olarak bize çok büyük güç verecekler. Bu coşkuyla başarılı olacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

"KİM DAHA ÇOK BASARSA KAZANIR"

Portekiz maçında yüreğini ortaya koyan takımın kazanacağını da ifade eden Demirbay sözlerini şöyle sürdürdü:

Portekiz çok güçlü ama biz de güçlüyüz. Futbolda böyle maçlarda en önemli şey mücadele, enerji. Kim daha çok inanır kim daha fazla ısırır ve basarsa yani daha fazla isterse o kazanır. Bu istek belirleyici olacak. Genç ama çok büyük karakterli bir takıma sahibiz. Avrupa’nın en önemli takımlarında oynayan futbolcularımız var. Allah kardeşlerime güç kuvvet versin. Ben de inşallah maça gidip takıma destek vereceğim.

"SADECE TÜRKİYE"

Turnuvada hangi takımı şanslı gördüğünü sorduğumda ise hiç beklemediğim bir cevap aldım. Kerem Demirbay iki cümlede anlattı: “Türkiye’den başka bir maça bakmadım. Sadece Türkiye...”

"KARDEŞLERİME SELAM"

“Kardeşlerim Kaan Ayhan, Apo, Barış ve Kerem’i selamlıyorum. Kadromuzda çok iyi oyuncular var. Hepsi özel oyuncular. Tek tek isim vermek istemiyorum, bir başkasına haksızlık olur. Kalbim onlarla.”