AKP’li Keşan Belediyesi önünde bir araya gelen 20 at arabacısı, dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı, şimdi Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum’un Keşan’a geldiğini; önce 104, ardından 40 triportörü hak sahiplerine teslim edildiğini anlattı. Geri kalan 20 at arabacasının da hak sahibi olduğunu öne süren at arabacıları triportörler için söz verildiğini ama bu sözlerin 3 yıldan bu yana tutulmadığını savundu.

Belediye önünde konuşan at arabacıları "3 seneden beri bu sorunun çözümü için belediye ile görüşüyoruz. Triportörler için bize söz verdiler. Ama sözlerini yerine getirmediler. Triportörleri alanlar ekmeklerini kazanıyorlar. At arabalarını koşanlar ekmeklerini alamıyor. Başkan triportör vermediği 20 at arabasına plaka verdi. 'Bu plakaları kullanın kimse size dokunmayacak' dedi. Ormana gide gele bu beygirlerimiz sakat oldu" ifadesini kullandı.

"SÖZLER NEDEN YERİNE GELMİYOR?"

At arabasıyla ormanlık alana gittiklerinde 56 bin TL ceza kesildiğini anlatan at arabacıları, şöyle devam etti:

- Hayvansever arkadaşlarımıza şunu söylüyorum; biz bu hayvanlara bakamıyoruz zaten. Keşan Belediyesi bize verdiği sözleri yerine getirmedi. Niye bu sözleri yerine getirmiyorsunuz? Bu vatandaşı 4 senedir oyalıyorsun, koskoca Keşan’ı yönettin. Burada 20 vatandaşımızı mağdur ediyorsun, bu sözler verildi. Yerine gelmesi lazım, bunu bakanlıkta biliyor, Murat Kurum Keşan’a geldiğinde bize söz verdi tokalaştı. Bu sözler niye yerine gelmiyor?  

- Buradan atları kaldırma projesi yapmışsın bu projeyle de Türkiye çapında ödül almışsın. Bu projeyi sen niye yarım bırakıyorsun ki. Madem kaldırıyorsun tam kaldır, bu 20 vatandaşımızın işini gör. Verdiğin sözleri yerine getir başkanım biz sizden bunu talep ediyoruz. Olay budur. Başka istediğimiz bir şey yok.