Gürcistan'ın yıldız oyuncusu Khvicha Kvaratskhelia, EURO 2024 F Grubu'nda Türkiye ile oynayacakları ilk maç öncesi, ülke olarak bir bütün olacaklarını ve turnuvaya iyi bir başlangıç yapmak istediklerini belirtti.

İtalya Serie A takımlarından Napoli'de forma giyen 23 yaşındaki kanat oyuncusu Kvaratskhelia, UEFA'nın internet sitesine verdiği röportajda, Gürcistan Milli Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'nda ilk kez mücadele edecek olmasına dair açıklamalarda bulundu.

EURO 2024'te yer almanın her Gürcü vatandaşının hayali olduğunu ve bu başarıdan dolayı memnuniyet duyduklarını vurgulayan Kvaratskhelia, "Buraya sadece katılmak için gelmedik; EURO 2024'e damgamızı vurarak tarihe yeni bir sayfa eklemek istiyoruz. Tamamen turnuvaya odaklanmış durumdayız. Gürcistan'da herkes ilk maçımızı bekliyor. Duygu yüklüyüz. En önemli maç olarak gördüğümüz Türkiye karşılaşmasına elimizden geldiğince hazırlanıyoruz. Çünkü başladığımız ruh haliyle yola devam edeceğiz. 18 Haziran'da Gürcistan'ı bir bütün olarak göreceğiz ve kazanmaya çalışacağız. Umarım müsabaka lehimize sonuçlanır ve hedefimize ulaşırız. Her takım gibi ilk hedefimiz grup aşamasını geçmek ve bunu başarmak için elimizden geleni yapacağız." ifadelerini kullandı.

Gürcistan'ın yıldız oyuncusu Khvicha Kvaratskhelia, EURO 2024 F Grubu'nda Türkiye ile yapacakları ilk maç öncesinde takımının ne kadar güçlü ve uyumlu olduğunu vurguladı.

"HERKESLE SAVAŞABİLİRİZ"

Napoli'nin 23 yaşındaki kanat oyuncusu Kvaratskhelia, UEFA'nın internet sitesine verdiği röportajda, Gürcistan Milli Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'nda ilk kez yer alacağına dair açıklamalarda bulundu.

Takım kimyasının üst seviyede olduğunu belirten Kvaratskhelia, "Tecrübeli ve genç oyunculardan oluşan bir kadroya sahibiz. Herkesle savaşabilecek büyük bir takım haline geldik. Guram Kashia, gerçek bir kaptan. Bize liderlik ediyor ve gerçek bir kaptanın saha içi ve dışında yapması gereken her şeyi yapıyor. Genç oyuncuları her gün sıkı çalışmaları konusunda uyarıyor." dedi.

EURO 2024'te oynamanın kendisi için büyük bir onur olacağını dile getiren Kvaratskhelia, "Takımdaki rolüm gereği çok büyük bir sorumluluğum var ve çalışmalarım takdir edildiğinde minnettar oluyorum. Ülkenin en iyi oyuncusu olabilecek pek çok Gürcü futbolcu var ama biz bir takım olmaya çalışıyoruz ve bireysel başarı şu anda bizim için daha az önemli. Turnuvada hayatımızın kalanında unutamayacağımız anlar ve duygular yaşayacağız." ifadelerini kullandı.

Türkiye ile Gürcistan, F Grubu'ndaki ilk maçlarını 18 Haziran Salı günü (TSİ) 18.00'de Almanya'nın Dortmund kentindeki BVB Stadı'nda oynayacak.