CHP 7'nci Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş, ABB'nin Sıhhıye'deki tesisinde bir araya geldi. Kılıçdaroğlu'ndan bir saat önce tesise gelen Yavaş, Kılıçdaroğlu'nu kapıda karşıladı.

Görüşme öncesi açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Sayın Başkan bir yemek yiyelim dedi. Yeni tanıştığımız birisi de değil. Uzun yıllardır ABB başkanlığı yapıyor. Elbette oturacağız, yemek yiyeceğiz, konuşacağız. Türkiye'nin dünya kadar sorunları var. Bölgenin dünya kadar sorunları var. Oturup konuşacağız" dedi.

İMAMOĞLU SORUSUNA YANIT VERDİ

Basın mensubunun "İmamoğlu'ya görüşecek misiniz?" sorusuna da "Onu bilmiyorum arkadaşlar. Talep olursa elbete görüşürüz yani. Bizim partili arkadaşlarımız. Yabancı birisi değil, başka birisi değil. Oturacağız, konuşacağız" yanıtını verdi.

"ONLARIN HEPSİ ASPARAGAS"

Kılıçdaroğlu, "İmamoğlu randevu aldığını söyledi, yarın görüşmeniz bekleniyor" sorusunu da "Onların hepsi asparagas. Böyle bir şey yok. Böyle bir olay olduğunda Sayın Başkan arar geleceği günü belirtir. Ona göre önceden konuşuruz. Benim programımın, onun programının uygun olması lazım. O çerçevede oturup konuşuruz. Yemeğimizi de yeriz. Bayramlaştık" diye yanıtladı.

"ÖZEL BİR GÜNDEMİMİZ YOK"

Kılıçdaroğlu ile uzun zamandır görüşmediklerini belirten Yavaş ise şöyle konuştu:

"Özel bir gündemimiz yok sadece sayın genel başkanımızla uzun süredir görüşmemiştik. Ben bayramda kendisini aradım. Görüşemediğimizi söyledim. Burada daha önce yemek de yemiştik. Aynı yerde bir yemek ikram edeyim dedim hepsi bu."