CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk'e hakaret ve beddua yağdıran Şevki Yılmaz'a tepki göstermediği gerekçesiyle MHP lideri Devlet Bahçeli'ye seslendi.

Bahçeli'nin 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin gündeme gelen bazı iddialara yanıt verdiği ancak Yılmaz'a yönelik bir değerlendirme yapmadığına işaret eden Kılıçdaroğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda MHP liderine "Okul arkadaşım" diye seslenerek şunları kaydetti:

"OYSA BİR ZAMANLAR NE CESUR KONUŞURDU"

-  Ağzından salyalar akarak, Kurtuluş Savaşı kahramanımız Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e çatallı dilini uzatan soysuza tek kelime edemeyen okul arkadaşım, 15 Temmuz darbe girişimi için asılsız bir iddianın peşine düşmüş ve hemen savunmaya geçmiştir. Oysaki bir zamanlar ne kadar cesur konuşurdu, 'suda ateşin nasıl yanmayacağını, balda tuzun bulunmayacağını ve kimden Cumhurbaşkanı olmayacağını' söylerdi. Şimdi Atatürk'e dil uzatanlara dahi bir şey diyemiyor...

"AKLINIZDAKİNİ KURSAĞINIZDA BIRAKIRIZ"

- İyi dinleyin, Köhne Bizans'ın Yıldız burcunda ikamet eden baykuş özentilerine ve kalıntılarına söylüyorum; Türkiye’nin yönetim şekli ile ilgili tartışmalar 29 Ekim 1923'de ebediyen son bulmuştur! Aklınızdakini kursağınızda bırakırız!