CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya X hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert tepki gösterdi.

"'EKONOMİ BATIYOR' DEDİM, 'ŞAHA KALKIYORUZ' DEDİN"

"Uyarıyorum" diyen Kılıçdaroğlu, şunları belirtti:

* "Sana 'tasarruf et' dedim, "itibardan tasarruf olmaz' dedin.

* 'Milletin parasını israf ediyorsun -5'li çetelere peşkeş çekiyorsun- ekonomi batıyor' dedim, 'şaha kalkıyoruz' dedin.

* 'Güçlü bir ‘Stratejik Planlama Teşkilatı’ kurulmalı, hesapsız ödenen faizler ve artarak giden cari açık felakete sürükler' dedim, 'Ben ekonomistim, Bay Kemal anlamaz' dedin, ekonomik tedbirleri memur servislerini keserek aldın.

* 'Ekonomik iyileşmenin temelinde adil hukuk sistemi yatar, yargıdan elini çek!' dedim, yargıyı cemaatlere, ekonomiyi damadına ve gözleri ışıltı saçan ekonomi biliminin cahili birine bıraktın.

"MAFYA ÇETELERİNİ ÜLKEMİZE DOLDURDUN"

* 'Gazetecilerle uğraşma, milletin haber alma hakkı kutsaldır' dedim, hala bugün bile ortağın çıkmış 'gazetecileri içeri tıkmak da hukuk devletinin varlık ve şeref konusudur' diyor.

* '13 milyon sığınmacıyı, hem ekonomik olarak kaldıramayız hem de demografik yapımızı bozar, 6 milyar Avroyu biz Avrupa'ya verelim, sığınmacıları onlar alsın' dedim, Avrupa'daki böyle emir aldım diyemedin, 'ensar-muhacir' dedin.

* 'Vatandaşlık satılmaz, namustur.' dedim, 3 kuruş paraya Türkiye Vatandaşlığı sattın. Bizi dünyaya rezil ettin. Mafya çetelerini ülkemize doldurdun.

"HEM TÜRKİYE CUMHURİYETİ HEM DE CHP TESLİM ALINAMAZ BİR KALE OLARAK EBEDİYEN VAR OLACAK"

* Ne ekonomiden anlarsın! Ne dış politikadan anlarsın! Ne memleketin derdinden anlarsın! Emekli, emekçi, işçi, öğrenci, memur, genç, çocuk, fakir-fukara bilmezsin. Hem beceriksiz hem de kötüsün. Hamasetle, yalanla, iftirayla milleti kandırdın! Seninle mücadele edeceğiz…

* Ve tekrar söylüyorum; sen ve işgal çeten bu ülkenin selameti için verilmiş bir sadaka olarak hatırlanacaksınız, ama hem Türkiye Cumhuriyeti hem de Cumhuriyet Halk Partisi teslim alınamaz bir kale olarak ebediyen var olacaktır…"