Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in iktidarı İsrail politikası konusunda eleştirdikten sonra kürsüde fenalaşıp yere yığıldığı sırada, "İşte Allah’ın gazabı" diyen milletvekili için "Kimse çıksın ortaya, özür dilesin" çağrısında bulundu.

"O KİŞİYİ BULUN"

"Hasan Bitmez o gün bu kürsüde 20 dakika AKP’nin dış politikada çizdiği zikzakları belgeleriyle ortaya koyarak burada efsane bir konuşma yaptı" diyen Kaya TBMM’de yaptığı konuşmada şunları söyledi:

* "Ama maalesef, hatibimizin sözünü kesmek ve protesto etme gibi  çirkin davranışta bulundular. Yere düştükten sonra tutanaklara yansıyan bir söz var ki TBMM için bir utançtır. Bu sözün takipçisi olmamız lazım. 

* Adalet ve Kalkınma Partisi sıralarından ‘Allah'ın gazabı böyle olur’ diye bir söz tutanaklara geçiyor. Bu ahlaksızca ve utanmazca sözün sahibini ortaya çıkarmalıyız. O isim gizlenmeye devam ederse, bu sözün sahibi 264 AKP’li milletvekili olur. Özür dilemek, bu yaptığı davranışın insani olmadığını söylemek de insani bir durumdur. Vicdanın lekelenmemesini sağlamak sizlerin elindedir. O kişiyi bulun."