Diyarbakır’ın merkez Kayapınar İlçesi Nazım Hikmet Caddesi'nde 21 mart akşamı saat 21.00’de silahlı iki saldırgan husumet yaşadığı kişilerin oturduğu kıraathaneyi yaylım ateşine tuttu.

Güvenlik kamera kayıtlarına yansıyan görüntülerde kıraathanede okey masasında oyun oynayan müşteriler silah sesleri üzerine bir anda kendilerini yere atarak canlarını korumaya çalıştı.

CAN PAZARI

Bu sırada kıraathanenin önündeki vatandaşlar da mermilere hedef olmamak için kıraathanenin içine kaçınca içeride izdiham ve can pazarı yaşandı.

Çok sayıda kişi mermilerden korunabilmek için birbirlerini ezerek kıraathanenin gerisine doğru kaçmaya çalışırken, bazıları da yere yatıp sürünerek ve emekleyerek sağa sola kaçıştı.

HAYATİ TEHLİKESİ VAR

Olayda Ş.A. çenesinden, E.I. kalçasından silahla yaralanırken, yaralılar Dicle Üniversitesinde tedavi altına alındı. Çenesinden yaralanan Ş.A’nın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Kıraathane önündeki 4 araç, 2 ev ve bir zincir market mağazası da mermilerin hedefi oldu.

KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Olay yeri inceleme ekipleri ile asayiş şube müdürlüğüne bağlı polisler güvenlik kamera kayıtlarını inceledikten sonra saldırganların kimliklerini tespit etti.

Kıraathaneye ateş açtıkları belirlenen iki saldırganın yakalanması için kentte operasyon başlatıldı. İki yaralı kaçan saldırganları fotoğraflarından teşhis etti.