İstanbul'da ev sahibi Mehmet Cengiz Bilik'in kiracı Guldzhakhan Krıtckaıa'yı ve misafirini darbedip çatalla saldırmasına ilişkin duruşma gerçekleşti. Bakırköy 39. Asliye Ceza Mahkemesindeki 6. duruşmaya taraf avukatları katıldı. 

"GEBERTİRİZ" TEHTİDİ

Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada Mehmet Cengiz Bilik'in kiracısı olan Guldzhakhan Krıtckaıa'nın evine geldiği ve içeride bulunan Guldzhakhan ve misafirine saldırdığı elinde bu sırada çatal bulunduğu belirtildi. Ayrıca Mehmet Cengiz Bilik'in eylemi gerçekleştirirken yanında bir kişinin dE eyleme yardım ettiği Bilik'in buzdolabında bulunan cam ürünleri yere vurarak parçaladığı anlatıldı. Ayrıca Bilik'in Guldzhakhan ve misafirine sinkaflı küfürler ettiği, tehdit ve hakaret de bulunduğu da mütalaada yer aldı. 

25 YIL 6 AYA KADAR HAPİS İSTEMİ

Birleşen dosya yönünden ise Mehmet Cengiz Bilik'in sanıklar Nazım Şimşek ve Serdar Ok'u göndererek kiracısını 'Gebertiriz' dedirtmek suretiyle tehdit suçuna azmettirdiği kaydedildi. Bilik'in iki ayrı şikâyetçiye yönelik 'Birden fazla kişi ile birlikte silahla tehdit' suçundan toplam 4 yıldan 10 yıla, 'Kasten basit yaralama' suçundan ise toplam 1 yıldan 3 yıla, 'Hakaret' suçundan 4 aydan 3,5 yıla, 'Mala zarar verme' suçundan 4 aydan 3 yıla, 'Konut dokunulmazlığının ihlali' suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi. Nazım Şimşek ve Serdar Ok'un ise 'Silahla tehdit' suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.