Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan 'Madame Claude' lakaplı Özbekistan uyruklu Nilufar Mirxanova (40) kaldığı evde yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü, KOM Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri 'cinsel amaçlı insan ticareti yapmak' suçundan kırmızı bültenle aranan Özbekistan uyruklu Nilufar Mirxanova'nın Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde olduğu bilgisi üzerine harekete geçti.


Nilufar Mirxanova

YABANCI KADINLARI GENELEVLERE YERLEŞTİRDİ

Ekipler ilk olarak Mirxanova'yı teknik ve fiziki takibe aldı. Mirxanova'nın Rusya, Belarus, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbeskistan uyruklu çok sayıda kadını yasa dışı yollarla Türkiye'ye sokarak aracılar vasıtasıyla genelevlere yerleştirdiği belirlendi.

ÜLKEYE KAÇAK GİRMİŞ, ÜLKESİNE YOLLANACAK 

Mirxanova, yapılan operasyonla Küçükkuyu'daki evinde yakalanarak gözaltına alındı. Mirxanova'nın ülkeye kaçak yollardan geldiği ve oturma izninin bulunmadığı belirlendi. Gözaltına alınan Mirxanova, emniyetteki işlemlerinin ardından Ayvacık Geri Gönderme Merkezine teslim edildi. 

MADAM CLAUDE KİMDİR?

Asıl adı Fernande Grudet olan Madam Claude, 20. yüzyılın ortalarında Paris'te üst düzey ve seçkin bir fuhuş şebekesi işletmesiyle ünlenen Fransız bir genelev işletmecisi ve iş kadınıydı. Müşterileri arasında politikacılar, aktörler ve diğer nüfuzlu kişiler de dahil olmak üzere çok sayıda tanınmış ve varlıklı kişi vardı.

Madam Claude, gizliliği ve müşterilerini çevreleyen gizliliği ile biliniyordu, bu da onun gizemini ve cazibesini artırdı. Hayatı ve kariyeri çeşitli kitaplara, filmlere ve belgesellere ilham kaynağı olmuş, bu da onu yaşadığı dönemde Fransız fuhuş ve yüksek sosyete dünyasında önemli bir figür haline getirmiştir.