İstanbul Bayrampaşa'da, kız arkadaşı Nazlı Elmas'ı uzun namlulu silahla yaralayan Eliz Kurtuluş tutuklandı. 

Altıntepsi Mahallesi'nde uzun namlulu silahla ateş ettiği kız arkadaşı Nazlı Elmas'ı (19) ağır yaraladığı gerekçesiyle gözaltına alınmasının ardından adliyeye sevk edilen Eliz Kurtuluş'un (25) işlemleri tamamlandı. 

Şüphelinin, savcılıktaki ifadesinin ardından sevk edildiği hakimlikçe tutuklanmasına karar verildi. 

GENÇ KIZ YOĞUN BAKIMDA 

Öte yandan, yaralı Nazlı Elmas'ın Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisindeki tedavisinin sürdüğü öğrenildi. 

'ŞAKALAŞIYORDUK' SAVUNMASI

Bayrampaşa'da 17 Ocak'ta Eliz Kurtuluş, uzun namlulu silahla ateş ettiği kız arkadaşı Nazlı Elmas'ı ağır yaralamış, genç kız hastanede tedavi altına alınmıştı. Polis ekiplerince evinde uzun namlulu silah ele geçirilen şüpheli hastanenin çevresinde yakalanmıştı. 

Şüpheli ifadesinde, 4 mermi isabet eden kız arkadaşını şakalaştıkları sırada yanlışlıkla vurduğunu iddia etmişti. 

ANNE ARADI, HASTANE POLİSİ AÇTI

Nazlı Elmas'ın hastanede tedavisi devam ederken acılı annesi Hüsniye Elmas, konuştu. Anne Elmas şunları söyledi:

- Benim kızım saat 19.20'de işten çıktı. Aradığımda dişçiye gittiğini söyledi. Saat 22.00 gibi aradım, dişçiden çıkınca arayacağını söyledi. Ben kızımı daha sonra aradım ama bir türlü ulaşamadım. En son 23.45'te çocuğumu aradım. Telefonu, Bayrampaşa Devlet Hastanesi polisi açtı. 'Kızınız düşmüş ve ayağını' kırmış dedi bize. Hastaneye gittiğimizde karnından vurulduğunu ve ilk müdahalenin burada yapıldığını söyledi. Daha sonra kızım Bakırköy'deki hastaneye sevk edildi. Çocuğumu ameliyata aldılar ve ameliyat 4 buçuk saat sürdü. Bizim hiçbir bilgimiz yok. Biz buradan dışarıya çıkmadık. Ben bunun sonuna kadar arkasındayım. Ne gerekiyorsa yapacağım. Biz kendi yağında kavrulan bir aileyiz. Kim yaptı bilmiyorum. Sosyal medyada, yok uyuşturucu partisiymiş yok bilmem neymiş. Benim kızımın çıkış saati belli, dişçide olduğu belli. Bizim adımızı bununla karalayamazlar" dedi.

"BENİM ÇOCUĞUMA İFTİRA ATILAMAZ"

"Ben bunun peşini bırakmayacağım" diyen anne Elmas, şöyle devam etti:

- Benim çocuğum canıyla uğraşırken onlar masasını nasıl çekebilirler. Benim çocuğum o masada var mıydı? Benim çocuğuma tuzak mı hazırladılar? Benim çocuğumu öldürmeye kastetmişler. Boynundan başlayıp diz kapağına kadar çocuğumu taramışlar. Benim çocuğum 19 yaşında. Ben bir anneyim. Türkiye benim sesimi duysun. Biz burada ailece perişan olduk. Bu olayda her şeyin açığa çıkmasını istiyorum.

- Kızımı buradan sedyeyle mi çıkaracağım yoksa ayakta mı çıkaracağım bilmiyorum. Günde 1 defa doktorundan bilgi alabiliyorum. Doktor da 'Buradan ayrılmayın her an hazırlıklı olun' diyor. Ben bir anneyim bunun arkasını bırakmıyorum. Büyüklerime yalvarıyorum. Her zaman televizyon izlerdim bugün de ben televizyona çıktım. Benim çocuğuma iftira atılamaz.

Nazlı Elmas'ın kuzeni İsa Günaydın ise "Bu şahıs suikast silahını nereden buluyor? Suikast silahı ne demek? Şakayla alakası yok bu direkt cinayet" dedi.