34 yaşındaki ünlü oyuncu Nick Pasqual, iddiaya göre 23 Mayıs günü sabah saat 4:30 civarında eski sevgilisi Allie Shehorn'un Kaliforniya'daki evine girdi ve onu birkaç kez bıçakladı.

Shehorn'un boynunda, kollarında ve karnında çok sayıda kesikler olduğu öğrenildi. “Rebel Moon” ve “Mean Girls”teki çalışmalarıyla tanınan sanatçı ve özel efekt yapımcısı, günün ilerleyen saatlerinde annesi tarafından bulundu.

Pasqual ise cinayete teşebbüs, birinci derece konut hırsızlığı ve kız arkadaşa zarar vermekle suçlanıyor. Aktör, mahkeme sürecinin devam edeceği Los Angeles Bölgesi'ne iade edilecek.

Suçlu bulunması halinde eyalet hapishanesinde ömür boyu hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Daily Mail tarafından görüntülenen yasaklama emrine göre Shehorn, saldırıdan günler önce eski sevgilisine karşı en az dört ayrı olayda kendisine saldırmakla suçlayarak bir uzaklaştırma emri çıkarmıştı.

Uzaklaştırma emrinde Pasqual'ın kendisine defalarca saldırdığı, kemer kullandığı, kapıları kırdığı, beyin sarsıntısı geçirttiği, tecavüz ettiği ve boğduğu iddia ediliyor.

“Rebel Moon” ve “How I Met Your Mother” gibi birçok projede küçük roller üstlenen aktör Pasqual, saldırının ardından olay yerinden kaçtı. Kaliforniya Bölge Başsavcılığı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yetkililerin Pasqual'ı Sierra Blanca'daki ABD-Meksika sınır kontrol noktasında yakaladığını söyledi.

Shehorn acilen hastaneye kaldırılarak yoğun bakım ünitesine ​​ve ameliyata alındı. Makyaj sanatçısı Jed Dornoff, Shehorn için yardım toplayarak "iyileşmesi için olumlu adımlar attığını" yazdı.

Talihsiz kadın, salı günü yoğun bakım ünitesinden çıkarıldı.