Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Kirazpınar Mahallesi’nde bulunan Alaettin Kurt Anadolu Lisesi’nde öğrenciler için okul yönetimi tarafından bahçede mezuniyet töreni düzenlendi.

Kız öğrenciler 'uygunsuz kıyafet' gerekçesiyle mezuniyet törenine alınmadı... Bu durum, hem öğrencilerin hem de velilerin büyük tepkisine yol açtı. Öğrenciler, ilçe milli eğitim müdürünün müdahalesiyle törene katılabildi.

SÖZCÜ TV'de yayınlanan Para Politika programında yaşanan skandalı değerlendiren SÖZCÜ yazarı Deniz Zeyrek, şunları söyledi:

BENİM KIZIM YAŞASA, ORAYI BAŞLARINA YIKARDIM

- Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in kafasındaki gibi bir hayat yaşamamızı istiyorlar. Yusuf Tekin hayata nasıl bakıyorsa, öyle yaşamamız isteniyor Yusuf Tekin'in kızı varsa eğer o yaşlarda o nasıl giyiniyorsa bizim çocuklarımızın, bizim kızlarımızın da öyle giymesini istiyorlar. Yusuf Tekin nasıl eğlenmek istiyorsa onun eğlence anlayışı neyse bizim de öyle eğlenmememizi istiyorlar. Bunu da Milli Eğitim üzerinden yapmaya çalışıyorlar.

- Bu durumu benim kızım yaşasa, orayı başlarına yıkardım. Gerçekten yıkardım, sen kim oluyorsun ya benim kızımın karşısına askeri dikmişsin, kıyafetini yorumluyorsunuz.