'Kızılcık Şerbeti' dizisinde 'Alev' karakterini canlandıran Müjde Uzman, hastaneden paylaştığı fotoğraf ve açıklamalarla hayranlarını korkuttu. 

Instagram hesabından uzun uzun açıklamalar yapan Uzman'ın isyan ederek "tükendim" demesi dikkat çekti.

"İŞ ZOR DEĞİL, İNSANLAR ZOR"

Ünlü oyuncu şu ifadeleri kullandı:

"Bugün hastanede atı bayıltacak dozda ilaçlar içeren bir serum yememe rağmen uyumadım. Ki günlerdir alerji ve astım sebepli uyku yapan ilaçlar da içiyorum. Aralıksız öksürmekten karın kaslarımın nasıl acıdığını, alerjiden gözümün ve damağımın nasıl kaşındığını tarif edemem. Üzerine kilometrelerce yol yapıp sete gidip çalıştım. O da tamam. Eve döndüm. Yine ilaçlar... Dedim çok pis sızarım hocam, öksürük krizi gelmeden burnum tıkanmadan, boğazım kurumadan. Ama yoook! Öyle duygulara izin yok! Anlayan göz kırpsın. Sonra dedim madem uyumuyorum, 13 Urgan'ı izleyeyim, uykum gelince kapatırım. Ama bunu da bitirdim. Dipçik gibiyim yahu!"

"Akşam da setim var. Önümüzdeki günlerin hepsi dolu. Sesimin çıkması lazım. Astım kardeş beni bir sal. Anladık strese, üzüntüye gelemiyorsun. Betondan, esintisizlikten oksijensiz kalıyorsun, kapalı-açık her yerde deodorant, parfüm, kolonya saçmalıklarına maruz kalıp boğuluyosun, alerjiyle de anlaşamıyorsun... Ben kendimi paralıyorum. Evimde, sokakta, yerdeki her şeyi toplayıp dönüştüreceğim diye yılmadan kamu spotu gibi 'yapmayın etmeyin dostlar, kendinizi de başkalarını da zehirlemeyin' diyorum. Hastaneleri bile uyarmak zorunda kalıyorum. İnsanları bilinçlendireceğim diye zavallı güçsüz nefesimden harcıyorum. Benim ne suçum var?"

"Madem hâlâ uyumadım... Çok düşündüm şu görselle alakalı ama paylaşacağım. Bu bir ajitasyon paylaşımı değil. Bu bir 'Lütfen artık uyanın, empati yapın, sorumluluk alın, hareketlerinizin sonuçları herkesi etkiliyor, tembelliği, kolaycılığı, hak yemeyi bırakın, düşünün, öğrenin, elinizi taşın altına koyun, yapın artık' adlı serbest çağrışım paylaşımı. İş zor değil, yoğunluk zor değil, insanlar zor."

"Kendi yapacaklarımı geçtim, etrafımdakilerin de her şeyini dinler, bilir, unutmaz, bir de hatırlatırdım. Asla ama asla üşenmezdim. Tek günde 3 gün gibi yaşar, yorulmaz, tam tersi hayat enerjime eklerdim. Hiç kimse fark etmese hatta yanlış anlasa bile herkesin işini gücünü kolaylaştırır, konforunu artırır, anılarını güzelleştirmeye çalışırım. Bu bana yük gelmez asla. Ama hayatımda ilk defa tükendim."

"KİMSE İNANMIYOR"

"İşin kötüsü kimse inanmıyor. Herkesin bir teorisi var olmam gereken kişiyle ve sıkıntılarımla alakalı, en büyük sebep de mesleğim. Hayatım çok kolay, ışıltılı pırıltılı, para ve lüks içinde falan olmalıymış kesin. Var olmak için akıllı, çalışkan, genele uymayan, huyları ve hobileri olan bir kadınsan, üstelik hem kadın hem de oyuncu olduğundan, belli ki tüm hayatın boyunca herkesi tek tek aptal olmadığına inandırman gerekiyor. Evden çıkıp eve dönene kadar güzellik, kilo, iş konuları. Her gün. Sahi kimin işi bu kadar konuşuluyor? Ben başka şeyler konuşamayacak mıyım hiç? Sağlık sorunlarına da inanmıyorlar, ayrıca mesela spor yapmak istemem de saçmaymış 'çünkü kilo almıyorsun ki ne gerek var'mış. Anlatmaya çalışıyorsun, ama diyorsun iskeleti, kasları kim taşıyacak? Yer çekimi sürekli aşağı çekerken, kendi kendinize mi ayakta durabildiğinizi sanıyorsunuz? Yazık değil mi bedenimize? Neyse."

"BİR ŞEY SÖYLEMEYİN DAHA İYİ"

Hastaneden taburcu olduktan sonra da videolar yayınlayan Uzman, "Dünyanın en boş, en işe yaramayan cümlesi 'halledersin yaparsın, aslan kaplansın' minvalindeki cümleler. Bir şey söylemeyin daha iyi. O an tek istediğimiz birinin sadece yanımızda durması. Çoğu zaman bunu bile istemiyorum. Bazen her şeyin çözümü olmaz. Karşı tarafın daha zorlandığı şeyler söylüyorsunuz" cümleleriyle paylaşımını sonlandırdı.