Son olarak Kızılcık Şerbeti dizisindeki Abdullah karakterini canlandıran oyuncu Settar Tanrıöğen, dün beyin kanaması geçirdi. Tanrıöğen'in ameliyatının iyi geçtiği belirtildi.

Daha önce Kızılcık Şerbeti'nde birlikte rol aldığı Settar Tanrıöğen'in sağlık durumu hakkında Instagram hesabından paylaşım yapan manken Ebru Destan "Settar ağabeyim dün beyin kanaması geçirdi. Ameliyatı güzel geçmiş, bir an önce sağlığına kavuşmanı dilerim. Seni seviyoruz" ifadelerini kullandı.

Bir Demet Tiyatro'da oynadığı Saldıray Abi karakteri ile tanınan Tanrıöğen, çok sayıda dizi ve filmde yer almıştı.

KONUŞMADA-HAREKETLERDE YAVAŞLAMA 

Ameliyat edilen sanatçının sağlık durumuyla ilgili özel hastanenin başhekimi Dr. Engin Çakmakçı açıklama yaptı. Çakmakçı, "Hastamız Settar Tanrıöğen bir haftadan beri üst solunum yolu enfeksiyonu şikayetlerinin yanı sıra hareketlerde ve konuşmada yavaşlama ve ara sıra kısa süreli bilinç bulanıklığı ile 26 Ocak 2024 Cuma günü saat 20:45'de hastanemize başvurdu" dedi. 

YOĞUN BAKIMDA, BİLİNCİ AÇIK

Çakmakçı şöyle devam etti:

- Yapılan muayene ve tetkikleri sonucunda beyin damarlarından birinde anevrizma kanaması saptanmıştır. Bu tanı üzerine yapılan ameliyatla kanamaya yol açan anevrizma başarılı bir şekilde kapatılmıştır. Hastamız işlem sonrasında tekrar yoğun bakıma alınmıştır. Sanatçı Settar Tanrıöğen'in hastanemize gelişinde olduğu gibi bilinci açık bir halde yoğun bakım servisimizde izlenmeye devam edilmektedir.