Koç Holding, Yapı Kredi'nin paylarının satışına yönelik ön görüşmelerde sonuca ulaşılamadığını ve görüşmelerin sonlandırıldığını Kamuya Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıkladı.

KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Basın-yayın organlarında çıkan haberler üzerine Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.'de (YKB) sahip olduğumuz payların satışına yönelik ön görüşmeler yaptığımızı belirten bir özel durum açıklaması yapmıştık. Yapılan ön görüşmelerde bir sonuca ulaşılamadığı için görüşmelerin sonlandırılmasına karar verilmiştir."

Reuters, iki hafta önce Yapı Kredi paylarının satışı için Koç Holding ile First Abu Dhabi Bank arasında ileri aşama görüşmeler yapıldığını bildirmiş, haberde fiyat konusunda sıkı pazarlık yürütüldüğü ifade edilmişti.

DEVRE KESTİ

BIST100 bugün sabah saatlerinde yükselmişti. Öğleden sonra ise düşüşe geçti. Yapı Kredi anlaşmasının iptal olduğu bilgisi ise borsanın kapanmasından 1 dakika sonra KAP’a bildirildi. Ancak Yapı Kredi hisselerinin Borsa kapanmadan 15 dakika önce hızlı bir düşüş göstermesi dikkat çekti.

Geçen hafta gördüğü 39,36 lira fiyat seviyesinin ardından düşüşüne devam eden YKBNK Hisseleri günü 32,32 lira fiyat seviyesinden kapattı.

Dünü 34,28 lira fiyat seviyesinden kapatan YKBNK, sabah yaşanan yükseliş sırasında hisse başına 1 liraya yakın primlenerek 35,20 lira seviyesine kadar yükselmişti. Bu düşüşle YKBNK günü yüzde 5,55 değer kaybederek tamamlamış oldu.