Eski ABD Başkanı Donald Trump, porno film yıldızı Stormy Daniels'e 2016 başkanlık seçimleri sırasında sus payı ödenmesiyle ilgili suçlanıyor. Tüm dünyanın gözü New York'ta görülen davadayken, karısı Melania Trump'tan destek göremediği ile ilgili söylentiler dolaşıyordu. Ancak eski First Lady'den bu söylentileri sonlandıracak hamleler gelmeye başladı.

Önce bu ayın başlarında, hedge fon milyarderi John Paulso'nun Palm Beach'teki evinde düzenlenen bir bağış toplama etkinliğine katılan Melania Trump, burada kocasıyla birlikte malikanenin önünde fotoğraf çekilirken şimdi de kolye satışına başladı.

YENİDEN KOCASININ YANINDA

Çiftin katıldığı bağış toplama etkinliğinden elde edilen gelir, Trump'ın yasal faturalarının büyük kısmını ödeyen bir siyasi eylem komitesi olan Save America ile yapılan ortak bağış toplama anlaşması üzerine Trump 47 Komitesi'ne gitti.

Eski cumhurbaşkanı, dört ceza davası da dahil olmak üzere bir dizi davaya karışmış durumda. Trump, New York'taki dolandırıcılık davasının ardından halihazırda 450 milyon dolardan fazla bir cezaya çarptırıldı.

DAVALAR DEVAM EDİYOR... CEZALAR BİR BİR GELİYOR

Ayrıca, yazar E. Jean Carroll'un kendisini cinsel istismarla suçlamasının ardından ona hakaret ettiği için 83 milyon dolar gibi yüksek bir miktar ödemesine de karar verildi.

Bu yüzden de Melania Trump'ın tam da Donald Trump davası ikinci haftasına girdiğinde ve daha ağır mahkeme harçlarıyla karşı karşıya kaldığında kolyelerini görücüye çıkarması dikkat çekti.

Eski First Lady kolyesini tanıtırken, "Anne olmak hayattaki en önemli rollerden biridir... Kolyeyi tüm annelere olan minnettarlığımı ifade etmek ve onurlandırmak için tasarladım" dedi.

KOLYE SATARAK KOCASINA DESTEK Mİ OLACAK?

Kolye, pazar sabahı eski First Lady'nin internet sitesinde satışa çıktı. Web sitesine göre bu, üç yapraklı altın çiçekli bir kolye ucu ve isimler, baş harfleri veya önemli tarihler de yazdırılabiliyor.

Melania Trump'ın bu hamlesi, kocası New York'ta yargılanırken açıkça Donald Trump'ın yanında olmasa da başkanlık kampanyasına sessizce geri döndü olarak yorumlandı.

Eski First Lady'ye yakın kaynaklar, Melania Trump'ın, kocasının davasıyla ilgili haberleri takip ettiğini ancak oğulları Barron'u davaya katmasına muhtemelen kızdığını söyledi.

"SUS PAYI" DAVASI DEVAM EDİYOR...

The New York Times'ın haberine göre, eski National Enquirer yayıncısı David Pecker, eski Başkan Donald Trump'ın New York'ta pazartesi günü devam edecek duruşmasında ilk tanık olacak. Pecker, Trump'ın avukatı Michael Cohen'i Stormy Daniels ve onun 2006'da Trump ile ilişkisi olduğu iddiasını açıklama planı hakkında uyardıktan sonra davanın en önemli isimlerinden biri oldu.

Pecker ayrıca eski Playboy modeli Karen McDougal'a, Trump'la uzun süredir devam eden ilişkisine ilişkin iddialarını bastırmak için bir ödeme talimatı da verdi.

Davayla birlikte Trump'ın iddia edilen ilişkilerinin ayrıntılarının 2024 seçimleri öncesinde kamuoyunda gündem olması bekleniyor. Savcılar, Trump'ı sus payı ödemesini gizlemek için iş belgelerinde değişiklikler yapmaktan 34 ağır suçla suçladı.

Trump olayları defalarca reddetti ve suçlamaları kabul etmedi.