Konya'da gerçekleşen kaza, saat 09.30 sıralarında, Konya-Karaman kara yolunun 25'inci kilometresinde meydana geldi. 42 J 2873 plakalı otomobil sürücüsünün kontrolünden çıkıp yolun kenarındaki otobüs durağına daldı. 

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU 

Çarpmanın şiddetiyle etrafa savrulan durakta bekleyenlerden Mordagül Tutgak (59), Elif (42), Dudu (33) ve Nergiz Gül (48) olay yerinde hayatını kaybetti.

Sürücü Bekir Taşkın ile Bahriye Taşkın (43), Ümmühan Taşkın (16), Türkan Gül (13) ve Sibel Özgürlü yaralandı. 

İhbarla bölgeye çok sayıda polis, sağlık ve AFAD ekibi sevk edildi. Yaralılardan 3'ü ambulanslarla Konya Şehir Hastanesi'ne, 2'si Konya Numune Hastanesi'ne, 1'i de Meram Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Haberi alan araçtakilerin yakınları, kaza yerine gelip fenalık geçirdi. 

ŞOFÖR EPİLEPSİ HASTASI 

Otobüs durağına dalan sürücü Bekir Taşkın'ın, epilepsi hastası olduğu için ehliyetinin bulunmadığı belirtildi. Kaza sırasında ise epilepsi krizi geçirdiği için direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu aracın kontrolünden çıkıp, otobüs durağına daldığı öne sürüldü. Ağır yaralanan Taşkın'ın, yoğun bakım ünitesinde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Kazada yaşamını yitiren akraba Dudu Gül, Morda Gül Tutgak, Elif Gül ve Nergiz Gül'ün, yapılacak otopsilerinin ardından bugün Çatalhöyük Mezarlığı'na defnedilmesi bekleniyor.