Antalya'nın Akseki ilçesinde 3 çoban köpeğinin saldırısına uğrayan Havva Özen (85), yaşamını yitirdi.

Karakışla Mahallesi'nde yaşayan 5 çocuk annesi Havva Özen (85), evine 500 metre uzaklıktaki mezarlığa kabir ziyaretine giderken üç çoban köpeğinin saldırısına uğradı. Köpeklerin yaraladığı kadın olay yerinde öldü. 

KÖPEKLERİN SAHİBİNE GÖZALTI

İhbar üzerine bölgeye sevk edilen jandarma ekipleri, inceleme gerçekleştirdi. Akseki Devlet Hastanesi morguna götürülen Özen'in cenazesi, daha sonra otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Köpeklerin sahibi olduğu tespit edilen R.D. gözaltına alındı. Saldırgan üç köpek, tedbir amaçlı halatla ahıra bağlandı. 

"UYARDIK, TEDBİR ALMADILAR"

Ölen kadının oğlu Nevzat Özen, annesinin kabir ziyaretine giderken çoban köpeklerinin saldırısına uğradığını söyledi. 


Nevzat Özen

Köpeklerin annesini sürüklediğini anlatan Özen, "Köpeklerin saldırısı sonucu annemi kaybettik. Köyümüzün çobanlarını o kadar uyarmamıza rağmen ne köpeklerine baktılar ne sahip çıktılar. Köyde köpeklerden herkes şikayetçiydi. Bu konuda yetkililerin gerekeni yapmasını istiyoruz" diye konuştu. 

Çoban köpeklerinin sahibinin eşi Nurşen D. ise "Köpekler ne zaman havlasa haberimiz oluyordu. Şu ana kadar bir zararımız olmamıştı. Bu sefer haberimiz olmadı. Köpeklerimiz hayvanları korumak için ahırdaydı, toplanıp dışarı çıkmışlar" dedi.

TUTUKLANDI

Havva Özen'e saldırarak hayatını kaybetmesine neden olan 3 çoban köpeğinin sahibi olan R.D. tutuklandı ve Manavgat Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edildi.