Şampiyonlar Ligi A Grubu 6'ıncı ve grup aşamasının son maçı olan karşılaşmada Kopenhag ve temsilcimiz Galatasaray Parken Stadyumu'nda TSİ ile 23.00'da kozlarını paylaşacak. 

Kopenhag Kulübü, sarı-kırmızılı taraftarların yarın oynanacak maçta kendilerine ayrılan tribün dışında bulunmamaları yönünde itham edici uyarıda bulundu. 

Danimarka temsilcisinden yapılan açıklamada, Şampiyonlar Ligi maçının oynanacağı Parken Stadı'na özel bir trenle gidebilecek Galatasaray taraftarlarının sadece D tribününe alınacağı belirtildi. 

ŞİDDET EYLEMLERİNE İKİ MİSLİ CEZA

Sarı-kırmızılı taraftarların takımlarını desteklemelerine sadece D tribününde izin verileceği vurgulanan açıklamada, diğer tribünlerde davranış, kıyafet veya başka bir şekilde Galatasaray ile yakınlık sergileyenlerin bilet ücreti iadesi olmaksızın stattan çıkarılacağı vurgulandı. 

Ayrıca, stadın çevresinde yarın yerel saatle 15.00'ten itibaren özel ceza bölgesi kurallarının uygulanacağı ve şiddet eylemlerine iki misli ceza verileceği kaydedildi. 

Açıklamanın devamında; polisin güvenlik gerekçesiyle, Galatasaray taraftarlarının maçtan sonra bir saate kadar alıkonulması talimatını verdiği ve bununla ilgili bilgilerin maç saati stadyumda hoparlörlerden duyurulacağı belirtildi. 

Kopenhag Kulübü'nden yapılan açıklama sosyal medyada da gündem yarattı. Galatasaray taraftarları deplasman tribününü kötü gösteren bu duyurular nedeniyle 'Kopenhag'ı korku sardı' yorumlarında bulunarak tepki gösterdi.