ABD'nin Batı Virginia eyaletinde çok varlıklı olan Donald Ray Lantz ve eşi Jeanne Kay Whitefeather'ın lüks evlerinde evlatlık edindikleri "siyahi" çocukları köle gibi çalıştırdığı ortaya çıktı. 

Yapılan soruşturma sonrasında gözaltına alınarak mahkemeye çıkarılan 63 yaşındaki Lantz ve 62 yaşındaki Whitefeather hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Çiftin lüks malikanelerinin yer aldığı arsanın uzak bir bölgesine ahşaptan bir barınak yaptıkları ve burada yaşları 16, 14, 11, 9 ve 6 olan 5 çocuğu burada tuttukları öğrenildi. 

Yetkililer çocukların çiftlikte çalışmaya zorlandığını açıklarken, "Irkları dolayısıyla temelde köle gibi kullanıldılar" dedi. Barınakta ışık, gıda ve su olmadığı ve odanın içine bir kamera yerleştirildiği belirtilirken, bu sayede cani çiftin çocukları uzaktan izlediği açıklandı.

Çiftin 5 dönümlük arsa üzerinde bir evi olduğu ve çiftin 80 dönümlük bir başka mülkleri olduğu da belirtildi. 

Hakim karşısına çıkarılan Whitefeather, "Çocuklar bir ergen evinde kalıyordu. Kendileri de orada kalmak istiyordu biz onları zorla oraya kapatmadık" dedi.

ABD'li yetkililer çocukların yerde yatmaya zorlandığını belirtirken, "Eğer bir sağlık sorunu ya da yangın çıksaydı, çocuklar kilitli tutulduğu için ölebilirdi" dedi. 

Olayla ilgili yargı süreci devam ederken duruşma 9 Eylül'e ertelendi.