Oscar ödüllü oyuncu, yeni teklisini 30 Haziran Pazar günü 2024 BET Ödülleri kapsamında canlı performansla sergileyecek. Smith'in 2017'deki "Get Lit"ten yıllar sonra çıkan şarkısı, yıllar sonraki ilk büyük müzik içeriği oldu.

Dört Grammy ödüllü rapçi ve aktör (55), 2005'teki stüdyo albümü "Lost and Found"dan sonra "Get Lit"i çıkarmış, o zamandan beri solo müziğe ara vermişti. 

Cuma sabahı Smith, "You Can Make It" şarkısını piyanoyla yorumlarken çekilmiş bir klibini sosyal medyada paylaştı ve altına şöyle yazdı: "En karanlık anlarımın bazılarında, müzik her zaman yanımda oldu; beni ayağa kaldırdı ve büyümeme yardımcı oldu. Onun sizin için de aynısını yapması ve hak ettiğiniz neşeyi ve ışığı size getirmesi benim naçizane dileğimdir."

ABD'li aktör, iki sene önce Akademi Ödülleri’nde sunucu Chris Rock’ın, eşi Jada Pinkett-Smith’e yaptığı şakaya kızmış ve sahneye çıkıp ünlü sunucuyu tokatlamıştı.

Skandal yaratan bu olayın ardından Smith, kamuoyunda ciddi bir baskıya maruz kalarak Akademi'den istifa etmiş ve Oscar törenlerinden uzaklaştırılmıştı.