Dünyanın en sakin, huzurlu ve güvenli ülkelerinden biri olarak bilinen Danimarka'da kraliyet ailesi büyük bir krizin içinde... 

Geçen yıl sürpriz bir kararla Kraliçe 2. Margrethe, küçük oğlu Joachim ve ailesinin unvanlarını geriye çekmiş ve bu olay büyük yankı uyandırmıştı. Bu kararın arkasında yasak aşk iddiası olduğu öne sürülse de somut bir açıklama yapılamamıştı. 

Fakat geçen ay Danimarka kraliyet ailesi ikinci bir şok yaşamıştı. İspanyol medyası, Danimarka Veliaht Prensi Frederik'in eşi Prenses Mary'i Meksikalı bir iş kadınıyla aldattığını öne sürmüş ve "yeni çiftin" boy boy fotoğraflarını paylaşmıştı. 

Lecturas dergisi, Prens Frederik'in 47 yaşındaki Meksikalı Genoveva Casanova ile Madrid'deki bir sergide görüntülendiğini duyurdu. Olaydan sonra Danimarkalı prens iddiaları yalanlarken Meksikalı Casanova da herhangi bir ilişki içerisinde olmadığını söylemişti. 

Bu skandalın patlak vermesinden kısa bir süre sonra Danimarka Veliaht Prensi Frederik ve Prenses Mary bir etkinliğe katılmış ve kameralar önünde Prenses Mary'nin soğuk tavırları dikkat çekmişti. 

Konuyla ilgili bir açıklama yapmayan Prenses Mary, Noel sebebiyle bir mesaj yayınlayarak üstü kapalı bir mesaj verdi. Kısa bir süre önce Yeni Zelanda'da 55 yaşındakİ Prens Frederik ve 3 çocuklarıyla bir araya gelen 51 yaşındaki Tazmanya doğumlu prenses kurucusu olduğu Mary Vakfı'nın internet sitesinden, 2023'ün analizini yaptı. Prenses Mary, "Bu yıl önceki yıllara göre çok daha hızlı geçmiş gibi hissettirdi. Aynı zamanda kelimelere dökemeyeceğim bir şekilde çok fazla şey yaşandı" dedi.

Prenses Mary, "Başarmak için birbirmize ihtiyacımız var. Ve bu sadece çalışma dünyasında ve sosyal izolasyonla mücadele etmek için çalışan bizler için geçerli değil. Bu hepimiz için geçerlidir. İnsanın insana ihtiyacı vardır" ifadesini kullandı.