Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü'nü ziyaret etti. Kurum, Fatih Terim Stadyumu'nda bulunan kulüp binasında Kulüp Başkanı Göksel Gümüşdağ ile görüştü. 

Kurum, bir basın mensubunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP Hatay İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez" şeklindeki açıklamasına ilişkin düşüncesini sorması üzerine şu ifadeleri kullandı: 

"BURADA MAKSAT ŞUDUR..."

- Muhalefet partisi zaten hep biliyorsunuz bir bahane, iftira sürecini yürütmek ve hep bir bahanenin arkasına sığınmak üzere bir siyaset anlayışıyla ülkemizin her yerinde, her ilinde aynı anlayışı yürütüyorlar. Burada maksat şudur: Yani siz öncelikle İstanbul'un sorunlarıyla, meseleleriyle ilgileneceksiniz. İstanbul'un sorunlarını çözmek adına birliktelik yapmanız gerekiyorsa her kurumla, her bakanlıkla, her türlü siyasi iradeyle masada oturursunuz, konuşursunuz ve İstanbul adına bu sorunları çözmek için de bu mücadeleyi verirsiniz. Şimdi bu anlayış İstanbul'a bir şey kaybettirmez. 

Bu anlayışın İstanbul'a hizmet kazandıracağını aktaran Kurum, yerel yönetimlerin ilçe ölçeğinde, büyükşehirle ve merkezi idareyle uyumlu olmasının şehre avantaj sağlayacağını kaydetti. 

"CUMHURBAŞKANIMIZIN İFADE ETTİĞİ UYUM, AHENK..."

Kurum "Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği budur, uyum, ahenk. Bu şehir hepimizin, bu ülke hepimizin. Bakın deprem oldu, yıl dönümü yaklaşıyor. O depremde nasıl bir, beraber olduysak, nasıl hep birlikte elimizi taşın altına koyduysak, tek yürek, tek yumruk olup 11 ilimizi hep birlikte ayağa kaldırdıysak, oradaki kardeşlerimize yardım elimizi uzattıysak aynı anlayışı biz her alanda sergilemek zorundayız. İstanbul'un buna ihtiyacı var" dedi. 

İstanbul'un 'kaybolan 5 yılını' daha fazla çalışarak, herkesle uyum ve ahenk içerisinde mücadele edip telafi etmek durumunda olduklarını dile getiren Kurum, kimseyle kavga etmeyeceklerini, kimseyi ötekileştirmeyeceklerini bildirdi. 

"UYUMLU OLMAK İSTANBUL'A AVANTAJ SAĞLAR"

Kurum, herkesin İstanbul'un bir değeri olduğunu vurgulayarak, "31 Mart akşamı tüm İstanbul kazanacak. Burada yaşayan tüm kardeşlerimiz kazanacak. Onlarla birlikte kazanacağız ve onlarla birlikte bu hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz. Dolayısıyla uyumlu olmak İstanbul'a avantaj sağlar, uyumlu olmak İstanbul'a kazanç sağlar. Biz, bu uyumu her alanda sergileyeceğiz" şeklinde konuştu. 

GÜMÜŞDAĞ'DAN AÇIK DESTEK 

Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ise ziyareti için Murat Kurum'a teşekkür etti. Gümüşdağ, Kurum'un İstanbul'u çok iyi tanıdığını savunarak "Ben kendisini geçmişten beri tanıyorum. Birikimini, deneyimini, tecrübesini ve İstanbul hafızasını çok iyi biliyorum. Kendisine bu adaylık sürecinde başarılar diliyorum. İnşallah İstanbul muradına erer" dedi. 

Konuşmaların ardından Gümüşdağ, Murat Kurum'a isminin yazılı olduğu 34 numaralı Başakşehir formasını hediye etti. Kurum, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.