Giresun'un Bulancak ilçesinde kuyumcuyu soyan zanlıların kimliği, banka şubesinin ATM kamerasına yansıyan görüntüleri sayesinde belirlendi. 

Bulancak Mahallesi Şemsettin Caddesi'ndeki bir kuyumcuda 18 Nisan'da, biri maskeli ve tüfekli olmak üzere iki kişinin gerçekleştirdiği soygun sonrası çalışma başlatan polis, olay yerinde bir banka şubesinin ATM'sine ait işlem makbuzu buldu. 

Söz konusu ATM'nin güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ekipler, soygun öncesi ATM'den işlem yapan iki zanlının S.T ile S.C. olduğunu tespit etti. 

BİR HAFTA KEŞİF 

Zanlıların ilk ifadelerinde, iş yerini kaçması kolay bir yerde olduğu için seçtiklerini, kuyumcu ile bulunduğu sokakta bir hafta izleme yaptıklarını anlattıkları öğrenildi. 

Öte yandan Bulancak Kaymakamı Ünal Koç, şüphelilerin gasbettiği ticari taksinin lastiğini bıçakla keserek, soygunun ardından kaçmalarını engellemeye çalışan Taner Karabaş'ı makamında kabul etti. 

Koç, gösterdiği fedakarlık için tebrik ettiği Karabaş'a teşekkür belgesi verdi. 

NE OLMUŞTU?

Giresun'un Bulancak ilçesindeki bir kuyumcuda 18 Nisan'da, biri maskeli ve tüfekli olmak üzere iki kişi soygun gerçekleştirmiş, polis ve jandarma ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar sonucu olayla ilgili S.T, S.C. ve E.B. yakalanmıştı. 

Zanlıların, soygun öncesi gasbettikleri taksi sürücüsü Rıfat Yavuz, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilmiş, S.T, S.C. ve E.B. 19 Nisan'da çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanmıştı.