Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irak'ta geniş çaplı operasyon düzenledi. 53 savaş uçağının katıldığı operasyonlarda bölücü örgüt PKK'nın yuvaları vuruldu. F-16 ve F-4 uçaklarıyla yapılan bombardımanda, Irak'ın kuzeyine kaçan gruptaki 35-40 teröristin öldürüldüğü duyuruldu.

OPERASYONUN AYRINTILARI

Alınan bilgiye göre, Dağlıca bölgesine yapılan saldırının ardından Türk Hava Kuvvetlerine ait 35 F-16 ve 18 F-4 savaş uçağı Irak'ın kuzeyine kaçan PKK'lı terörist grubun intikal halindeki kolları üzerine ve Irak'ın kuzeyinde bulunan Kandil, Hakkurk, Avaşin, Metina, Basyan, Gare ve Zap kamplarındaki hedeflere gece 23.00 ile 05.00 saatleri arasında yoğun hava bombardımanı düzenledi.

Kamplarda önceden tespit edilen 20 hedefe 130 mühimmat atıldı. İntikal halinde Türkiye'den kaçan 20-25 kişilik iki grup da ateş altına alındı. İlk belirlemelere göre, 35-40 teröristin etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

TAMAMEN İMHA EDİLDİ

Hedefler tam isabetle vurularak tamamen imha edilirken, kamplarda da çok sayıda terörist etkisiz hale getirildiği kaydedildi. (AA)

Türkiye şehitlerin ateşiyle yanıyor

Türkiye şehitlerin ateşiyle yanıyorYarbay İlker Çelikcan kahramanca çarpışmış

Yarbay İlker Çelikcan kahramanca çarpışmış