İngiliz Formula 1 pilotu Lando Norris, Amsterdam'da geçirdiği küçük bir kaza sonucu yüzünde hafif bir yaralanma yaşamasına karşın, bu hafta sonu gerçekleşecek olan Miami Grand Prix'sine katılmasına engel teşkil etmiyor.

McLaren pilotu, Hollanda'nın ulusal bayramı olan Kral Günü'nde Amsterdam'da eğlenceli anlar yaşarken, sosyal medyada paylaşılan görsellerde Norris'in yüzünde bandaj olduğu görüldü.

28 Nisan'da Kral Willem-Alexander'ın doğum günü münasebetiyle kutlanan bu özel günde, Norris'in kanallar boyunca teknede eğlenirken çekilmiş fotoğrafları dikkat çekti. Ancak pilotun yüzündeki bandaj, hakkında çeşitli dedikoduların ortaya atılmasına neden oldu. Bazı spekülasyonlar, Norris'in burnunun kırıldığı yönündeydi.

McLaren takımı ise bu söylentilere kısa süre içinde son verdi ve Lando'nun sağlık durumu hakkında güncellemeler vererek, "Lando iyi" açıklamasını yaptı. Norris'in burnunda görülen küçük kesik nasıl oluştuğu henüz açıklanmazken, genç pilotun bu durumu Miami Grand Prix'si öncesinde açıklaması bekleniyor.

Norris, son olarak Çin Grand Prix'sinde güçlü bir performans sergileyerek, yarışı Max Verstappen'in ardından ikinci sırada tamamlamıştı.

Öte yandan, Norris'in Miami'ye iniş yaptığını gösteren bir fotoğrafı Instagram hikayesinde paylaşarak hayranlarını bilgilendirdi. Britanyalı pilot, Amerika ayağında formunu koruyarak yarışlara devam etme arzusunda.