Fenerbahçe, Almanya'nın Union Berlin takımından Leonardo Bonucci'yi transfer ederek, kulüp tarihinde 188. yabancı oyuncuyu kadrosuna katmış oldu.

Sarı-lacivertli takım, daha önce ilk İtalyan transferini Ranço ile yapmış, sonrasında ise İtalyan futbolcu Baldini'yi ekibe dahil etmişti.

2022-2023 sezonunda Brezilya kökenli İtalyan oyuncu Joao Pedro'yu da bünyesine katan Fenerbahçe, Leonardo Bonucci ile birlikte 188. yabancı transferini tamamladı.

ARA TRANSFERİN İLK İMZASI

Leonardo Bonucci, Fenerbahçe'nin 2023-2024 sezonu kış transfer döneminde ilk olarak kadrosuna kattığı oyuncu oldu.

Başkan Ali Koç'un görevde olduğu süre içinde yapılan 92. transfer olan İtalyan futbolcu, devre arası transfer döneminin sarı-lacivertli takım adına ilk ve önemli adımı oldu.

BONUCCI'NİN 9. TAKIMI FENERBAHÇE

Profesyonel futbol kariyerinde dokuzuncu takım olarak Fenerbahçe'yi tercih eden Leonardo Bonucci, yeni bir sayfa açtı.

2005 yılında İtalya'nın Viterbese ekibiyle futbola adım atan Bonucci, sonrasında Inter'in U19 takımına geçiş yaptı. A takıma yükselen bu başarılı savunma oyuncusu, kariyerine Treviso, Pisa, Genoa, Bari, Juventus, Milan ve Union Berlin takımlarında devam etti.

JUVENTUS'TA ZİRVE YILLAR

Leonardo Bonucci, Juventus forması altında futbol kariyerinin doruk noktasına ulaştı.

Bonucci, uzun yıllar boyunca dünyanın en iyi savunma oyuncuları arasında gösterildi ve kariyerinin en istikrarlı dönemini Juventus'ta geçirdi.