39 yaşındaki İngiliz pilot Lewis Hamilton, Formula 1'de sürpriz bir değişiklikle Ferrari ile anlaşmaya vardı. İngiliz basını dünyaca ünlü pilotun Ferrari'ye katılmak için 100 milyon pound değerinde mega bir anlaşma imzaladığını yazdı. 

Yedi kez dünya şampiyonu olan pilot, 2025 ve 2026 yıllarında F1'in en ünlü takımı Ferrari için yarışmayı kabul etti. Bu sezonu Mercedes'le tamamlayacak olan İngiliz, rekor sayılacak sekizinci dünya şampiyonluğunu kazanmak için en iyi seçenek olarak Ferrari'yi tercih etti.

Hamilton'un bu hamlesi 2 Mart'ta Bahreyn'de başlayacak yeni F1 sezonu öncesinde Mercedes patronu Toto Wolff'a büyük bir darbe oldu .Mercedes tarafından yapılan açıklamada 39 yaşındaki Hamilton'ın, yeni bir maceraya girişmeden önce sezonu Mercedes ile tamamlamaya kararlı olduğu açıklandı.

'ŞİMDİYE KADAR ALDIĞIM EN ZOR KARARLARDAN BİRİYDİ'

Hamilton konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

"Bu takımla harika bir 11 yıl geçirdim ve birlikte başardıklarımızdan çok gurur duyuyorum. Mercedes 13 yaşımdan beri hayatımın bir parçası. Büyüdüğüm bir yer, dolayısıyla ayrılma kararını vermek şimdiye kadar vermek zorunda kaldığım en zor kararlardan biriydi. Ancak benim için bu adımı atma zamanı geldi ve yeni bir mücadeleye girişeceğim için heyecanlıyım. Mercedes ailemin, özellikle de dostluğu ve liderliği için Toto'nun inanılmaz desteğine sonsuza kadar minnettar kalacağım ve bunu yapmak istiyorum. Bu sezon elimden gelen en iyi performansı sergilemeye ve Silver Arrows'daki son yılımı unutulmaz kılmaya yüzde 100 kararlıyım."

HİSSE FİYATLARI REKOR KIRDI

Hamilton'un geçen yaz imzaladığı Mercedes anlaşmasına eklediği çıkış maddesini kullandığı için müzakerelerin hızlı bir şekilde yapıldığı belirtiliyor. İngiliz basınından The Sun Hamilton'un Ferrari ile 100 milyon pound değerinde mega bir anlaşma imzaladığı bilgisini aktardı. 

Hamilton'ın Ferrari'ye geçtiğine dair söylentilerin sızması, Ferrari'nin hisse fiyatlarında ani bir yükselişi tetikledi ve bu artış 3 milyar poundun üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

100 milyon poundluk anlaşma henüz resmi olarak açıklanmadı ancak bu iddia doğru ise İngiliz pilot yeniden "gridin en çok kazanan sürücüsü" konumuna gelecek. 

Şu anda Hamilton'ın bonuslar hariç 55 milyon Dolar kazandığı tahmin ediliyor.