Diyarbakır’ın Lice İlçesine bağlı Yalımlı Köyü kırsalında kış üslenmesi için erzak ve yaşam malzemeleri depolayarak kışı geçirmeye çalışan PKK’lı teröristlerin yeraltına kazdıkları iki ayrı sığınak tespit edildi. Jandarma Komando timlerince düzenlenen nokta operasyonda iki sığınak da içindeki malzemelerle imha edildi. Bölgede eksi 15 derecede Mehmetçiğin teröristlere karşı amansız operasyonları hava destekli kesintisiz sürdürülüyor.

Lice İlçesine bağlı Yalımlı Köyü kırsalında PKK’lı teröristlerin yeraltına iki aynı noktada kışı geçirmek için sığınak kazarak içine erzak ve yaşam malzemeleri depoladıkları Jandarma İstihbarat, TEM ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüklerince yürütülen titiz çalışma ve takip sonucu tespit edildi.

180 PERSONEL KATILDI

Alınan istihbari bilgiler üzerine Mehmetçik harekete geçti. Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca “Şehit Jandarma Uzman Çavuş Uğur Kartal” operasyonu düzenlendi. Lice Jandarma Komando Alayındaki birlikler ile Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığına bağlı birliklerden oluşan 13 tim ve 180 personelin katılımıyla gerçekleştirilen operasyona havadan Atak taarruz helikopterleri de destek verdi.

TÜP VE YAŞAM MALZEMELERİ BULUNDU

Yoğun kar yağışına aldırış etmeden teröristlerin sığınaklarının bulunduğu bölgeyi karış karış tarayan komando timleri, teröristlerin iki ayrı noktaya kazdıkları sığınağa ulaştı.

Olumsuz hava şartlarına rağmen başarıyla gerçekleştirilen operasyonda, 9 adet 12 kiloluk dolu tüp, 4 adet mutfak tüpü, yemek yapımında kullanılan gazlı mutfak ocağı, jelikan bidonlar içine istiflenmiş gıda ve yaşam malzemeleri bulundu.

Ele geçirilen malzemeler sığınakla birlikte yerinde imha edildi. Bölgede barınmaya çalışan teröristlere yönelik hava destekli operasyonlar devam ediyor.