ABD’nin Teksas eyaletinde şoke eden olay... Lisede fen bilgisi öğretmeni olan Jaden Charles, söz konusu olayla ilgili ihbar üzerine polis tarafından tutuklandı.

Genç öğretmene, öğrencilerine e-sigara ve alkol verdiği suçlaması yapıldı. Charles önce iddiaların ardından okuldaki işini bırakma kararı aldı. Yerel gazetenin haberine göre Şehir Mareşali Joe Martinez, öğretmenin okulda işe başlamadan önce iki öğrenciyle uygunsuz iletişim kurduğunun iddia edildiğini paylaştı.

Yetkililer hâlâ olayı araştırıyor ve daha fazla olası kurbanla konuşmayı umuyor. 

Bazı ebeveynler ise polise çocuklarının bir öğretmenle kaçmasından endişe duyduklarını söyledi. Alice Polis Departmanı Şefi Eden Garcia, KIII 3 News'e, "Çocuklarının bir öğretmenle birlikte olmasından endişe duyan ve bazı aramalar yapan ebeveynlerimiz var. Elimizde, otellerden birinde öğretmenin bir öğrenciyle birlikte olduğu bir video var." dedi.

Kris TV, beş öğrencinin polisle konuştuğunu ancak mağdur sayısının 12'ye kadar çıkabileceğini bildirdi. Tutuklandığında Charles bir bebek beklediğini söyledi. Öğretmen, salı sabahı annesi tarafından polise getirildi. Daha sonra detaylı soruşturma için Alice Emniyet Müdürlüğü'ne gitti.

Salı öğleden sonra Jim Wells İlçe Hapishanesine götürülen öğretmenin çarşamba sabahı itibarıyla kefaletinin yaklaşık 13 milyon TL (400 bin dolar) olduğu belirlendi. Charles kefaletini öderse ayak bileğine elektronik kelepçe takması ve kurbanlarla ailelerinden uzak durması gerekecek. Ayrıca her ay yetişkin denetimli serbestlik bürosuna başvurmak zorunda kalacak.