Bir dönem Süper Lig'de Galatasaray forması verilen eski Alman oyuncu Lucas Podolski Almanya'da kurduğu döner zinciriyle dev bir hizmetin sahibi oldu. 

Eski Galatasaraylı futbolcu Lucas Podolski, 2018 yılında Almanya'da kurulmuş ve 30'a yakın bir mağaza olan 'Mangal Döner' ile çok önemli bir gelir elde etmişti.

210 MİLYON AVRO

İngiliz The Sun'da yer alan haberde; futbol kariyeri Polonya ekibi Gornik Zabrze'de devam ettiren Podolski'nin Almanya'daki restoran zincirinden elde ettiği gelirin 210 milyon Euro'yu (7 milyar 13 milyon 299 bin Türk Lirası) bulduğu belirtildi. 

38 yaşındaki eski Alman yıldızının futbol kariyerinin son dönemde kurduğu döner işiyle hatırı sayılır şekilde arttığı ifade edildi. Bayern Münih, Köln, Arsenal, İnter, Galatasaray, Vissel Kobe ve Antalyaspor'da forma giyen Podolski Almanya Milli Takımı ile 2014'te Dünya Kupası'nı kazanmıştı.

TÜRKİYE'DEKİ FON TUZAĞINA DÜŞMEDİ

2023 yılının dolandırıcılık davasında, Galatasaray'ın Polonyalı yıldızı Lukas Podolski'nin Seçil Erzan'ın özel fon tuzağına düşmekten kurtulduğu ortaya çıktı. 

Duruşmada ortaya çıkan ayrıntılarda Seçil Erzan'ın daha önce Galatasaray'da oynayan Podolski'yi yakınen tanıyan tercüman Musa Mert Çetin sayesinde özel fon tuzağına çekilmeyi başardığı görülmüştü. 

Seçil Erzan'ın Galatasaray'da oynayan yabancı futbolcuların hesaplarına baktığını ve o futbolcuların da parasını getirip bu özel fona aktarmamasını istediğini belirten Mert Çetin ifadesinde, “Biz Lukas Podolski'yle beraber, şu an kendisi Polonya'da oynuyor, onla beraber de tarihi tam olarak çalışıyor yalan olmasın 1. Levent'teki mağazada ziyarete gitti ama Lukas Podolski sonra Polonya'da olduğu için burada o işe çok kafa yoramıyordu ve 'Büyük ihtimalle belki de paramı Polonya'ya göndereceğim' diyerek girmek istemedi. Allah'ıma şükürler olsun ki girmedi” dedi.