Bir türlü çözülemeyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı düğümü yarın saat 15.00'te belli olacak. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yarın saat 15.00'te Antakya'da EXPO fuar alanında halka hitap edecek ve yaşanan süreci ayrıntılı olarak anlatacak.

CHP Genel Merkezi'nde Genel Başkan Özgür Özel ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Yardımcısı Gökan Zeybek'in Lütfü Savaş ile yaptığı görüşmede, kendisine son ankette oy oranının düştüğü bilgisi verildi ve yeni bir aday arayışına girildiği ifade edildi.

Lütfü Savaş da günlerdir kendisinin aday yapılıp yapılmayacağı tartışmalarının oy oranında azalmaya yol açmış olabileceğini, adının yıpratıldığını, buna rağmen seçimi kazanacağını söyledi.

'ADAY OLMA' RİCASI

Lütfü Savaş'a yapılan son değerlendirmede, aday yapılmaması halinde başka bir siyasi partinin adayı ya da bağımsız aday olarak çıkmaması ricasında bulunuldu. Savaş, bunları değerlendireceğini söylemekle yetindi. Savaş, kentin önemli sorunlarının bulunduğunu, küçük bir grubun tepkileri nedeniyle hem partisinin hem kendisinin yıpratıldığını iddia etti.