EURO 2024 açılışında Gürcistan'a muhteşem bir gol atarak Milli Takım tarihine Avrupa Şampiyası'nda gol atan en genç olarak tarihe geçen Arda Güler maçın adamı seçildi. F Grubu'na 3 puanla başlayan ay yıldızlılarda Arda Güler'in attığı fantastik gol ve takımın ortaya koyduğu muhteşem mücadele 7'den 70'e herkesi sevince boğdu.

'ANCELOTTI HOCAM ARADI'

Maçın ardından canlı yayında açıklamalarda bulunan Arda Güler idmandan sonra bu vuruşları çalıştığını söyledi. İşte Arda Güler'in Gürcistan galibiyeti sonrası sözleri...

 "İnanılmaz hisler içindeyim. Çünkü, bu golün hayalini kuruyordum. Buradaki insanlara mutluluk yaşatmak istiyordum. Bana inanılmaz sevgi var, ben de bunu karşılığını vermek için çok çalışıyorum. Böyle gollerle umarım onları mutlu edebilirim"

Arda Güler, "Gol anında vuruyorum böyle. İdman sonlarında böyle vuruşları çok çalışıyorum. Maçta da böyle gol attığım için çok mutlu oldum. Kazandığımız için çok mutluyuz. Herkese armağan olsun" ifadelerini kullandı.

Real Madrid ve Ancelotti'nin desteğine değinen genç oyuncu, "Ancelotti Hocamız bana mesaj attı, başarılar diledi. Real Madrid'in desteği de beni çok motive ediyor. Buradaki herkesin hakkını vermek gerekiyor. İnanılmaz bir atmosfer vardı." diye konuştu.