Çevre illerde de hissedilen deprem 6 Şubat'tan bu yana yüzlerce sarsıntı yaşayan Malatyalıları bir kez daha sokağa döktü...

Battalgazi ilçesinde saat 16.04'te 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Battalgazi'de meydana gelen sarsıntının derinliği 13,93 kilometre olarak ölçüldü.

DEPREM ANI KAMERADA

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki deprem anı, kentte bir televizyonun program çekiminde kaydedildi.

 

EVİN ÇATISI ÇÖKTÜ

Depremde Akçadağ ilçesinde bağlı Başpınar Mahallesi'nde bir evin çatısı çöktü. 

Başpınar Mahalle Muhtarı Mehmet Torun, AA muhabirine, depremde mahallelerindeki bir evin çatısında hasar oluştuğunu söyledi. 

Torun, olayda maddi hasar yaşandığı başkaca da sıkıntı bulunmadığını ifade etti.

BAKAN YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Malatya Battalgazi’de 5.2 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. An itibari ile herhangi olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz.…" dedi.

"2 UMKE TİMİ GÖREV BAŞINDA"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da "16.04'te Malatya Battalgazide 5.2 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Ekiplerimiz depremin hissedildiği fakat olumsuz çağrı alınmadığını bildirdiler. Bölgeyi taramak üzere 2 UMKE timi görev başında. Geçmiş olsun Malatya" paylaşımı yaptı.

AFAD'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise, "Malatya ilimizin Battalgazi ilçesinde saat 16.04te meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmekte olup ekiplerimiz teyakkuz halindedir. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız" denildi.

"KONTROLLER SÜRÜYOR"

Malatya Valisi Ersin Yazıcı da deprem nedeniyle Malatyalılara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Şu ana kadar 112 Komuta Merkezi'ne herhangi bir yıkım ihbarı alınmadığını ifade eden Yazıcı, "Şu an için olumsuzluk ihbarı almadık. Ekiplerimiz sahadaki kontrollerini sürdürüyor." diye konuştu.

SON DEPREMLER LİSTESİ

Yaşanan depremlerin saatini ve büyüklüğünü anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER