Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından paylaşılan verilere göre saat 12:34'de merkezüssü Malatya'nın Yeşilyurt olan 4.6 büyüklüğünde deprem gerçekleşti. Kandilli Rasathanesi ise 17.3 kilometre derinlikte gerçekleşen depremin büyüklüğünü 4.7 olarak belirledi.

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, sosyal medyadan "Malatya Yeşilyurt'da 4,6 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramaları için yönlendirilmiştir. Depremde yapılan saha taramaları sonrası kurumlarımıza ulaşan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır" şeklinde açıklama yaptı.

DÜN DE OLMUŞTU

Malatya'da dün de saat 10.55'te 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. AFAD verilerine göre depremin merkez üssü Doğanşehir olurken, derinliği 9.6 kilometre olarak açıklanmıştı.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve büyüklüğünü anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER