Mamak Belediyesi ve Tüm Yerel Sen arasında, belediye memurlara yönelik sosyal denge tazminat sözleşmesi imzalandı. İmzalanan bu sözleşme, belediye memurlarının ekonomik refahını artırmayı hedefliyor.

Mamak Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen törene, Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin, Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Mücahit Dede, sendika temsilcileri, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve Mamak Belediyesi’nde görev yapan memurlar katıldı.

 Belediye personelinin haklarını koruyarak ve iyileştirerek, Ankara’da en çok emeğin karşılığını veren bir belediye olmak için var gücüyle çalışacaklarını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin, "Mamak’ta çok büyük bir değişim oldu.  ‘Mustafa Kemal Atatürk diyor ki; Vatanını seven, görevini en iyi yapandır’. Sizlerle birlikte Mamak’ın Türkiye’nin en parlak belediyesi olmak istiyorum. Bütün personelimi çok seviyorum.  Hiç kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, en güzel ve en uyumlu belediye olacağımızdan eminim. Biz bir olacağız, beraber olacağız. Hangi partiden gelirse gelsin bize bir iş doğru gelmişse bizden geçer, yanlış işler bizden geçmez. Ben sizlerden memnunum” dedi. Belediye çalışanları ile bir aile olduklarını belirten Şahin, “ Hepinizin alın terine, emeğine ve sendikal haklarına saygı duyuyorum. Tüm çalışanlarımıza, sosyal denge haklarını da, diğer haklarını da vereceğiz. Önümüzdeki günlerde daha da iyisini yapacağız, söz veriyorum” dedi.

Tüm Yerel Sen Başkanı Dede de, duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin’e teşekkür etti. Dede, personelin taleplerini göz önüne alarak yaptıkları iyileştirme ve imzaladıkları sosyal denge sözleşmesi için memnuniyetini dile getirerek, Mamak Belediyesi ile uyum içinde çalışacaklarını ifade etti.