Manisa, İzmir ve Çanakkale'de çıkan orman yangınları, bölge sakinlerini tedirgin etti. Yangınlara rüzgar da eklenince alevlerin kontrol altına alınması zorlaştı.

MANİSA 

Manisa'nın Kula ilçesinde Esenyazı Mahallesi yakınlarında öğle saatlerinde çıkan orman yangınına, hava ve karadan müdahale edildi.

Yangın, saat 11.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı ormanlık alanda başladı. Rüzgarın da etkisiyle alevler kısa sürede büyüdü ve çevredekilere tehdit oluşturmaya başladı. 

Yangını fark eden vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye aracı, helikopter, uçak, arazöz ve su tankeri sevk edildi. Bölgeye orman işçileri de sevk edilerek yangını söndürme çalışmaları başlatıldı.

Yangın söndürme ekipleri, alevlere havadan ve karadan yoğun müdahalede bulundu. Ekiplerin yoğun çalışması sonrası yangın kontrol altına alındı.

İZMİR

İzmir'in Bornova ilçesinde çıkan orman yangını, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. 

Maden Tetkik ve Arama (MTA) Bölge Müdürlüğü yakınlarındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. 

İhbar üzerine bölgeye Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Yangına 5 uçak, 6 helikopter, 19 arazöz, 4 su ikmal aracı ve 2 iş makinesiyle müdahale edildi. 

Ekiplerin, yangının başlamasından 9 dakika sonra ilk müdahaleyi gerçekleştirdiği belirtildi. Yangın, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı. Ekiplerin bölgedeki soğutma çalışmaları devam ediyor.

ÇANAKKALE 

Çanakkale'nin Ecebat Yalova köyü yakınlarındaki ormanda saat 14.00 sıralarında yangın çıktı.

Alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyürken, çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.  Ekiplerin, alevlere havadan ve karadan müdahalesi devam ediyor.

EZİNE'DE DE ORMAN YANGINI

Çanakkale'nin Ezine ilçesi Sarısöğüt köyü yakınlarındaki ormanda, saat 16.00 sıralarında çıktı. Alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyürken, çevredekilerin ihbarıyla bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.  Ekiplerin, alevlere havadan ve karadan müdahalesi devam ediyor.

ÇANAKKALE'DE YANGINLAR KONTROL ALTINA ALINDI

Çanakkale'nin Ezine ve Eceabat ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Ekiplerin bölgedeki soğutma çalışmaları sürüyor.