CHP’nin Ankara’nın Etimesgut ilçesinden aday gösterdiği sanatçı Erdal Beşikçioğlu seçim startı verdi. Ankara sokaklarında seçmenleri ile bir araya gelen Beşikçioğlu, canlandırdığı  karakterlerdeki gibi “Adalet ve vicdanı temsil edeceğini’’ söyledi. ABB Başkanı Mansur Yavaş için de “Aramızda hiçbir sorun yok, iki Angaralı olarak çok iş yapacağız, o bambaşka bir dünyadır…” dedi. Beşikçioğlu SÖZCÜ’ye şu açıklamaları yaptı:

■ Teklifi Genel Başkan Özgür Özel yaptı ve kayıtsız kalamadım. Bu bir takım oyunu. İl örgütüyle birlikte başaracağız. Hedefim gençler için çalışmak… Vatandaş olarak sorunları yaşıyorum, görüyorum. Herkesi kucaklayan biri olarak çözüme katkı sağlamak istiyorum. Teklif geldikten sonra aileme dostlarıma danıştım, kararı hep birlikte aldık. Bir başka alanda da elimi taşın altına sokmam gerektiğine inandım.

YOLDAŞLIĞA ADIM ATTIM

■ Ben siyasetçi değilim ve siyaset de meslek değil. Önemli olan çözüm üretmek ve ortak aklı devreye sokarak birlikte çaba sarf etmek. Halkımızla birlikte yol arkadaşlığı ve yoldaşlığı için adım atıyorum. Eminim çok da büyük dostluk masamız olacak.

■ Mansur Başkanım, adaylığımla ilgili çok memnun olduğunu dile getirdi. Kendisi bambaşka bir dünyadır ve benim için çok önemli bir yerde. Mansur Başkandan önce Ankara’da fıskiye derdine düşen biri vardı. Akşam dokuzda ulaşım dururdu. Benim Mansur Başkanla onun da benimle sıkıntısı olamaz. İki Angaralı olarak çok iş yapacağız… İki Ankara sevdalısıyız. Onun engin tecrübelerinden bilgisinden yararlanacağız. Aramızda bir sorun, kriz falan da yok.

■ Etimesgut’tan aday gösterilmemin sebebi gençler. 35 yaşında genç anne, babalar, tek çocuklu bir yapı var. Bekarlıktan, evliliğe, anne ve baba olgusuna geçtiğinizde hayat zorluyor. Gençlerin abisi olarak yola çıktım. Emeğin, alın terinin ne manaya geldiğini ne büyük değer olduğunu çok iyi bilenlerdenim.

BERABER KAZANACAĞIZ

■ Siyasi partilerde de örgüt emekçilerinin nasıl mücadele verdiğini, vefakarlık yaptığını bilirim. Partimizin tüm üyeleriyle birlikte el ele omuz omuza yola çıkıyoruz. Yolun sonunda da hep beraber kazanacağımıza inancım sonsuz.

Söylenecek her sözün toplumsal faydasını düşünürüm

Kendisini ‘tiyatro emekçisi’ olarak tanımlayan Erdal Beşikçioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir rolü canlandırırken kendi içinizdeki dinamikleri ortaya çıkararak canlandırıyorsunuz. Vali Recep Yazıcıoğlu’nu canlandırdığım filmden bu yana söylenecek her sözün toplumsal faydasını da düşündüm. Behzat Ç. dizisi de öyleydi. Kendi adalet ve vicdan algımızı, toplumsal barışı, kutuplaşmayı ortadan kaldırmayı yansıttım. Adı Efsane dizisinde basketbol koçu rolünde gençlerin inançla nasıl bir mücadele içine girdiğini anlatmak istedim. Hepsi benden bir parça.”