Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, dün akşam Kızılcahamamlılarla iftar sofrasında buluştu. Öncesinde esnafı ziyaret eden Yavaş “Ankara’da herkes kararını verdi, herkes görüyor ki yarış sona erdi” dedi.

Belediye meclisinde çoğunluk sağlamaları gerektiğine dikkat çeken Yavaş, Çubuk ilçesinden az oy almasına rağmen dağını, taşını sıcak asfaltla buluşturduğunu belirtti. Yavaş, “Kızılcahamam'ın da tamamını yapacağım. Ankara’da grup yollarının tamamını inşallah sıcak asfaltla bitireceğim” diye konuştu.

“KANALİZASYONLARI KAPATTINIZ DA YAVAŞ MI AÇTI?”

Yavaş göreve geldiğinde Ankara’da 232 köyde kanalizasyon olmadığını ve bunlardan 170’ini yaptıklarını kaydederek kalan 50 kanalizasyona ilişkin şunları söyledi:

- Pandemiden dolayı ekonomik kriz olunca hükümet müteahhitlere yüzde 15’i geçmediyse feshetme hakkı tanıdığı için feshedildiği için kaldı. Şimdi yeniden ihale edildi. Allah'ın izniyle biz bunu bitireceğiz. Rakibim gidiyor ‘Bazı yerlerde hala kanalizasyon açıdan akıyor’ diyor.

- Beyler 25 yıldır siz idare ettiniz. Kanalizasyonları kapattınız da Mansur Yavaş mı açtı? Niye yapmadınız şimdiye kadar. Eminim ki ben seçilmeseydim yine o kanallar açıktan akacaktı. Çünkü onların belediyecilik anlayışı beton ve plastik. Başka bir şey değil.

"BİR DİNOZOR PARASI BİR OTOBÜSTÜ"

Otobüs sıkıntısına da değinen Yavaş, 2010 yılında 2 bin 200 otobüs olduğunu ve en son otobüsün 2013 yılında alındığını belirterek, şöyle devam etti:

- 2019’da geldiğimizde bin 350 tane kalmış otobüs. 30 tane de bu ay alıyoruz 430 tane otobüs aldık. Bu arada bir kısmı da pert olup hurdaya çıkıyor. Ondan sonra ulaşım sorunu var. Kardeşim bir dinozor parası bir otobüstü. Dinozora verinceye kadar otobüs alsaydın olmaz mıydı? Hangisi acildi?

- Önce insan hayatı, insan sağlığı. Ben başka bir şey dinlemem. Belediye önce kendi hizmetlerini yapacak. Aç açıkta kimseyi bırakmayacak, insanların üretmesi için onların önünü açacak, destek olacak.

Yavaş belediyeciliğinin bütün Türkiye'yi sardığını söyleyen Yavaş, “En büyük projem Başkent Kart’tır” diyerek, ihtiyaç sahibi aileler ve çocukları ile 34 bin emekliye desteklerini anlattı. Şeffaflık vurgusu yaparak "Mansur Yavaş Belediyeciliği bütün Türkiye'ye emsal olacak" dedi.