Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, ANFA Fuar Alanı'nda minibüsçüler bir araya geldi. Ankara Minibüsçüler Odası'nın düzenlediği ve bin 300 minibüsçünün katıldığı toplantıda konuşan Yavaş, şunları söyledi:

- Çalışmayan dolmuşlarımız var. Bunları inşallah bundan sonra sadece UKOME öncesi esnafımızı yan yana getirmek üzere yeni hatlar verebiliriz. Nasıl verebiliriz? Artık şehir şehrin her tarafına doğru Ankara merkezinden büyümeye başladı. Dolayısıyla bunu da tüm dolmuş esnafının çalışacağı şekilde düzenlemeye hazırız. 

HEM SİZ HEM BİZ ZARAR ETMEYELİM

- Bakın buradan tekrar söylüyorum; gerekirse ben otobüslerimi oralardan çekeceğim. Göstere göstere göre göre hem siz hem biz zarar etmeyelim. Hiç olmazsa esnaf da alnının terini hak ettiği gibi kazansın. Bundan sonra bu tür düzenlemeleri de yapacağız. 

- Ulaşım daire başkanımız, EGO daire başkanımız burada. Özel taleplerde bulunacak arkadaşlar da şimdi gelsinler görüşelim. İnşallah 27 durak başkanımızla görüşüp hiçbir esnafın mağdur olmaması için gereken destekleri yapacağız. Bu sizin hakkınız bizden yana helal olsun. Ankara halkı adına helal olsun diyorum.