İspanya'nın Cabanillas del Campo Belediyesi, 17 yaşındaki genç trambolin jimnastikçisi Maria Herranz Gomez'in, menenjit sebebiyle Guadalajara Üniversite Hastanesinde hayatını kaybettiğini duyurdu.

Belediye yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, "Maria, kendisini 24 saat içinde aramızdan alan korkunç menenjit nedeniyle aniden aramızdan ayrıldı ve kasabayı teselli edilemez bir üzüntü içinde bıraktı." ifadelerine yer verildi.

Maria Herranz Gomez, kasım ayında İngiltere'nin Birmingham kentinde gerçekleştirilen Dünya Şampiyonasında, İspanyol takımı adına yarışmış ve 17-21 yaş aralığı Senkronize Trambolin kategorisinde mücadele etmişti.

Ayrıca, geçen yıl İspanya'da düzenlenen ulusal şampiyonada Carmen Hernandez ile birlikte çift minitrambolinde dördüncü, takım halinde trambolin ve senkronize kategorilerinde ise dördüncü ve beşinci sıraları elde etmişti.

Cabanillas del Campo Belediye Meclisi, yaşanan bu acı olay karşısında duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek, "Maria'nın başta anne ve babası Raquel ve Alfonso, küçük erkek kardeşi, çoğu belediyenin komşusu olan büyükanne ve büyükbabası, teyzeleri, amcaları ve kuzenleri olmak üzere tüm ailesine ve dostlarına en derin taziyelerini sunar. Ayrıca hem Guadalajara'dan hem de Cabanillas'taki San Blas okulundan sınıf arkadaşlarına ve Ruditramp Kulübü'nün tüm ailesine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz." ifadelerine yer verdi.

Belediye, bu üzücü olayın ardından kasabada iki günlük yas ilan etti ve bu süreçte planlanan tüm sosyal ve kültürel etkinlikler iptal edildi.