ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da ünlü şarkıcı Mariah Carey ve 12 yaşındaki ikizlerini ağırladı.

Carey, oğlu Moroccan ve kızı Monroe'yle beraber Noel ziyareti için gittiği Beyaz Saray'da Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile çektirdiği fotoğrafları Instagram hesabından paylaştı. 54 yaşındaki şarkıcının 7 yıllık sevgilisi Bryan Tanaka'dan ayrıldktan sonra geçen hafta yaptığı Beyaz Saray ziyareti gündem oldu.

Ünlü şarkıcı, "Geçen hafta Başkan Biden ve Başkan Yardımcısı Harris ile Beyaz Saray'da görüşme mutluluğu yaşadım. Noel dekorlarını gördük ve neşeli vakit geçirdik" mesajını paylaştı.

Öte yandan ABD basını, ülkede göçmen krizi büyürken gerçekleşen ziyareti eleştirdi.

Birçok yayın organı, binlerce göçmen Meksika sınırında yığılmışken ve çok sayıda eyalet yasa dışı göçmen akınına karşı yönetimden yardım isterken Biden'ın Noel eğlencesi yapıp Carey'yi ağırlamasına tepki gösterdi.

ABD'de Noel tatili başlarken birçok eyalet göç krizi nedeniyle alarm durumuna geçti. Son verilere göre günde yaklaşık 12 bin kişi yasa dışı yollarla ABD'ye giriyor ya da girmeye çalışıyor. 

Arizona'da Meksika sınırından ülkeye giren yüzlerce kaçak göçmenin sığınma hakkında bulunmak üzere polise teslim olduğu görüntüler sosyal medyada büyük ses getirdi.

New York ve Chicago gibi birçok yerde belediye başkanları federal yönetime yardım çağrısında bulundu.