Süper Lig'in 26. haftasında Samsunspor'u ağırlayan Gaziantep FK, karşılaşmadan 1-1'lik beraberlikle ayrıldı. Gaziantep FK'nın teknik direktörü Marius Sumudica, maçın ardından yapılan basın toplantısında takımının iyi bir performans sergileyemediğini ancak öne geçmeyi başardıklarını fakat avantajı koruyamadıklarını ifade etti.

Sumudica, sonucu koruyamama konusundaki hayal kırıklığını dile getirirken, "Maçla ilgili ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Gerçekten bu üçüncü kez oluyor. Daha önce Adana Demirspor, Pendikspor ve şimdi bu maç. Önde olduğumuz, üç puanı yakalama şansımız olduğu maçta yine 2 puan bırakıyoruz. Toplamda 6 puan kaybettik. Belki bunları kazansaydık 10. sıraya çıkma şansımız vardı. Bu fırsatlar bize geldiği zaman bunları değerlendirmeyi beceremiyoruz. Ligde diğer rakiplere baktığımız zaman önde olan takımlar ellerinden gelen her şeyi yapıyor. Bazen sahada çirkinleşebiliyorlar, zaman geçirme adına her şeyi yapıyorlar. Maalesef biz bunları beceremiyoruz." şeklinde konuştu.

"HER ŞEYİ YAPMAMIZ GEREKİYORDU"

Gaziantep FK'nın teknik sorumlusu Marius Sumudica, takımın performansından ve bazı oyuncularının gösterdikleri düşük performanstan bahsederek, takım olarak büyük fırsatları değerlendiremediklerini belirtti:

Büyük fırsatlar yakalayamadık. Bazı oyunculardan beklentimiz daha fazla olmasına rağmen onlar da beklentinin altında kaldı. Gradel bir haftadır aramızda yoktu. Afrika Kupası'nı kutluyordu. Bugün birçok arkadaşımızdan daha fazla katkı verdiğini düşünüyorum. Tabii futbolcuların üzerinde baskı da var. İyi oynamadık ama 1-0'ı yakaladıktan sonra son 4 dakikada bu skoru korumamız adına her şeyi yapmamız gerekiyordu, yapamadık.