Kocaeli'de meydana gelen olay, 22 Şubat 2022'de Derince Yenikent Mahallesi'ndeki bir markette meydana gelen olayda, Alışveriş yapan Belfun Doğramacı ve eşi Sevda Doğramacı, Mustafa Şişek'in silahlı saldırısına uğramış, Belfun Doğramacı kalbinden, eşi Sevda Doğramacı ise kolundan vurulmuştu. 

Saldırıda Belfun Doğramacı hayatını kaybederken, Sevda Doğramacı yaralanmıştı.  Saldırı sonrası kaçan Mustafa Şişek ise olay yerine yaklaşık 500 metre mesafede yakalanıp, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. 

OĞLUNUN HAYATINI KAYBETTİĞİ KAZADAN SORUMLU TUTMUŞ

Olayın ardından öldürülen Belfun Doğramacı ile Mustafa Şişek'in komşu oldukları, 2019 yılında Mustafa Şişek'in oğlu Batuhan'ın (18) Belfun Doğramacı'nın kullandığı otomobilin kaza yapması sonucunda hayatını kaybettiği ve Şişek'in bu sebeple Belfun Doğramacı'yla husumetli olduğu ortaya çıkmıştı. 

Mustafa Şimşek

EV HAPSİNE ALINDI

Olayla ilgili yapılan soruşturmanın tamamlanmasının ardından hazırlanan iddianame, Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Olayın gerçekleştiği marketin güvenlik kamerası görüntülerine de yer verilen iddianamede, Şişek hakkında müebbet hapis cezası istenmişti. Şişek tutuklu kaldıktan bir süre sonra ise geçirdiği kalp ameliyatı nedeniyle ev hapsine alındığı öğrenildi.  

Sevda-Belfun Doğramacı

"KORKUYORUM"

Can güvenliğinin tehlikede olduğunu dile getiren Sevda Doğramacı, "Ben bunu kabul edemiyorum. Bu adamın bir an önce cezaevine dönmesini istiyorum. O dışarıda dolaşıyor, benim eşim toprağın altında. O şimdi ailesiyle evinde otururken, ben evimde yalnız oturuyorum. Ben bu acılarla baş etmeye çalışıyorum. Kendi can güvenliğimden de korkuyorum. Eşimin hiçbir suçu olmadığını bildiği halde eşimi gelip öldüren kişinin bana bir şey yapmayacağını nereden bilebilirim? Bu kişi cezaevine dönene kadar yakın koruma talep ediyorum" diye konuştu.