Trendyol Süper Lig'in 18. hafta karşılaşmasında Corendon Alanyaspor'a konuk olan Yılport Samsunspor, 3-1'lik bir mağlubiyetle sahadan ayrıldı. Takımın teknik direktörü Markus Gisdol, oynanan oyunun ilk yarısında basit hatalar nedeniyle goller yediklerini belirterek, "Maçı ilk yarıda kaybettik" şeklinde konuştu.

Basın toplantısında Alanyaspor ile olan mücadelenin sonucundan duyduğu memnuniyetsizliği dile getiren Gisdol, takımın yediği golün ardından rakibe karşı cevap vermeye çalıştıklarını anlattı.

Deneyimli teknik adam, "Bugün çok basit goller yedik ve maçı ilk yarıda kaybettik. İlk yarı sonrası soyunma odasında oyuncularla konuştuk ve çok fazla boş alan verdiğimizi söyledik. Ancak bazen maçı çeviremiyorsunuz, geri dönüş yapamıyorsunuz. Attığımız gol ne yazık ki çok geç geldi. Son 5 dakikada risk aldık ve bunun sonucunda da 3. golü yedik." ifadelerini kullandı.

Maçı lehine çevirmek için ellerinden geleni yaptıklarını fakat başarılı olamadıklarını vurgulayan Gisdol, gelecek dönemlerde daha fazla çalışmaları gerektiğinin altını çizdi.

Bir gazetecinin Samsunspor'un oyun tarzında bir problem olup olmadığı ve Yunus Emre Çift'in performansına yönelik sorusuna Gisdol, şu ifadeleri kullandı:

İlk yarıda rakibe çok fazla alan verdik. Oyun oynanırken değişiklikler yaptık. Oyuna müdahale biraz zor oluyor. Sağ bek pozisyonunda Yunus Emre Çift için de şunu söyleyebilirim; sağ bek pozisyonda 4 oyuncumuz var ve onlar da sakat olduğu için en son düşündüğüm pozisyondaki Yunus Emre Çift'i oynatmak zorunda kaldım. Bu genç oyuncuya baskı da yapmayız. Elinden geleni en iyisini yapmaya çalıştı ama 4 oyuncumuzdan yoksun geldik. Bunun bir daha tekrar etmeyeceğini düşünüyorum.