Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda bugün Marmara Denizi'nde rüzgarın fırtına şiddetinde eseceğinin öngörüldüğü duyuruldu. 

Fırtınanın Saat 14.00 ile 20.00 arasında etkili olması bekleniyor. Uyarıda şu ifadelere yer verildi; 

-Marmara’da rüzgarın , bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına bekleniyor.

-Fırtınanın, bugün (Cumartesi) akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

BUDO SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

Marmara Denizi'nde etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle Bursa Büyükşehir Belediyesince işletilen Bursa Deniz Otobüslerinin (BUDO) seferlerinden 4'ü daha iptal edildi.

BUDO'nun internet sitesindeki duyuruya göre, saat 16.00 Bursa (Mudanya)-İstanbul (Eminönü/Sirkeci), 16.30 İstanbul (Eminönü/Sirkeci)-Bursa (Mudanya), 19.00 Bursa (Mudanya)-İstanbul (Eminönü/Sirkeci) ve 19.30 İstanbul (Eminönü/Sirkeci)-Bursa (Mudanya) seferleri gerçekleştirilemeyecek.

Aynı gerekçeyle, 08.00-12.55 saatlerinde Bursa (Mudanya)-İstanbul (Eminönü/Sirkeci), İstanbul (Eminönü/Sirkeci)-Bursa (Mudanya), Bursa (Mudanya)-Armutlu (İhlas), Armutlu (İhlas)-İstanbul (Eminönü/Sirkeci), İstanbul (Eminönü/Sirkeci)-Armutlu (İhlas), Armutlu (İhlas)-Bursa (Mudanya) hatlarında yapılması planlanan 8 sefer de iptal edilmişti.